Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 319
  • 0

DWG22

  • Site Denetmeni
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1164
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
The Evil Within 1
« : 17 Mayıs 2013, 23:46:54 »


Çıkış Tarihi: Ekim
Platformu: PS3, X360, PC, PS4, X1
Türü: Hayatta Kalma Korkusu, Macera
Yapımcısı: Tango Gameworks
Yayıncısı: Bethesda Softworks

Genel Bakış:

Resident Evil'in, kendi geleneğine ters bir şekilde ilerlediği şu zamanlarda herkes serinin babası Shinji Mikami'den yeni bir şeyler bekliyordu. Bu bekelemedeki amaçsa elbette Resident Evil'i piyasadan kazımak değildi; aksine tamamen saygıyla ilgili bir mevzuydu.

Ve o gün geldi. Başında Shinji Mikami'yle birlikte Bethesda bünyesinde faaliyet gösteren Tango Gameworks'un, Project Zwei kodadıyla yapımına başladığı The Evil Within, ya da Japonya'daki sürüm adıyla Psychobreak, yeni bir hayatta kalma korku oyunu olarak hazırlanıyor. id Tech 5 oyun motorunun yüksek oranda geliştirilmiş bir sürümünü kullanan oyun, grafik açısından kimseyi yarı yolda bırakmamaya kararlı görünüyor. İşte oyunun detayları:

Detektif Sebestian ve ortağı, dehşet verici bir toplu cinayetin işlendiği olay yerine aceleyle vardıklarında, onları gizemli, güçlü bir kuvvet pusuda bekliyordur. Birbiri ardında polis memuru meslektaşlarının ölümüne tanıklık eden Sebestian, daha sonra bilinçlerine kaybeden bu arkadaşlarının saldırısına uğrar. Canavarların kol gezdiği bir arazide uyanan Sebestian, neler olup bittiğini anlamak adına önünde beliren bu ölümcül diyara ve de yakın arkadaşı deliliğe karşı savaş vermek zorundadır. Sebestian, gölgeler içinde yatan gizemli gizemli gücü keşfedeceği bu yolculukta hayatta kalmak için korkularıyla yüzleşmelidir.

Saf Hayatta Kalma Korkusuna Geri Dönüş: Hayatta kalma korku türünün babası Shinji Mikami, yönetmenliğini yaptığı tüylerinizi ürperten; ama akabinde de geri ısıtacak olan bu oyunla bir kez daha kendini gösteriyor. Oyuncular; korku ve aksiyonun üstün birleşimini, tarifsiz bir dehşeti yaşarak hayatta kalmak zorunda. Belayla çevrilmiş bir dünyada hayatta kalmak için hevesinizin ve sinirlerinizin sınırları zorlanacak.

Bulmacalarla Birlikte Acımasız Tuzaklar ve Düşmanlar: Bir yandan hayatta kalmaya çabalarken, bir yandansa tarifsiz bir dehşet, korkunç tuzaklar ve göz açtırmayan mekanizmalarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Oyuncular, tamamen çok kolay bir şekilde herhangi bir tuzakta ölebilirler; ancak zaman zaman düşmanlara karşı da kullanılabilirler.

Dengesiz Bir Dünyada, Hiçbir Korku Net Değildir: Oyuncu; gizemli ve ölümcül korkularla uyum içinde olan dünyanın çarpışıklıkları ile  bozukluklarınca köşeye sıkıştırılmış durumda. Koridorlar, duvarlar, kapılar, odalar, binalar ve hatta doğa gibi oyuncunun hareketlerine göre tamamı değişim gösteren gerçek zamanlı sahne görünümü.

Bir Süpernova Korkusu: Yemyemil arkaplanlar, kişilikli karakterler ve akıl alan bir hikayeyle bezenmiş bu dünyaya, oyuncuların tek bir adım atmalarıyla oldukları yere saplanırcasına isteyerek ya da istemeyerek gerilim ve hevesle içine çekilmeleri bir olacak. Korku üstünüzden geçip de sizi fethettiğinde, yalnızca The Evil Within'de bulabileceğiniz o mutluluğu tecrübe edebilirsiniz.

Eğer oyunla ilgili şüpheniz varsa, o halde Mikami-san'ın bu yapım için söylediği şu söze güvenmeyi deneyin: "Odak noktamı buldum ve bir kez daha saf hayatta kalma korkusu için çabalıyorum."