Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 9837
  • 129

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
Ynt: Ynt: The Evil Within 1 Belgeleri
« Yanıtla #80 : 17 Mayıs 2021, 14:53:07 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #1: GİRDİ #231

Korkarım ki örneklerimizin kırılgan akli dengeleri bizim araştırmalarımızı kısıtlıyor. Mobius bizden önceki Beacon hastalarımızı daha "stabil" insanlara taşımamızı istiyor. STEM'i amaçlanan kullanım amacına daha da yaklaştırmak istiyorlar.

Onlar da dünyayı aynı şekilde görürler mi? "Aklı başında" bir bilinç fiziksel süzme işlevini gerçekleştirebilir mi?

Tekrar o rüyayı gördüm. STEM'e bizzat kendim giriyordum...

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 17 Mayıs 2021, 15:33:00 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #2: GİRDİ #16

Aylar süren sır, hile ve telkinlerden sonra beni aralarına aldılar. Burası... söylemek gerekirse çok dikkatle hazırlanmış bir yer. Modernist bakış açılarına karşın, burada yaptıkları araştırma, bir asırdan uzun bir süre öncesine dayanıyor gibi görünüyor. Bu yerin geçmişi var ve anlayabildiğim kadarıyla, bu tesis araştırma yürüttükleri tek yer değil. Kurumlar, güçlü aileler; erişim alanları büyük görünüyor ve bu nedenle benim için de olanaklar eşit derecede zengin görünüyor. Açıkça görülüyor ki Beacon'daki benzersiz yöntemlerim, ilgilerini çekti ve bu fırsat için çok gururluyum.

Araştırmacıların çoğu çalışmaya devam ediyor gibi, ancak çalışma yöntemleri bugünün standartlarına göre fazlaca arkaik.

Bana bütçenin pek önemli olmadığını, önemli olan tek şeyin sonuçlar olduğunu söylediler. Hem burada hem de hastanede hokkabazlık yapmak idare edilebilir görünüyor; ama Ruben... Nispeten önemsiz, ancak genç yaşta bile çalışmaları dikkate değer. Belki günün birinde bana buradaki çalışmamda yardımcı olabilir.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #82 : 17 Mayıs 2021, 15:53:07 »
PERSONEL DOSYASI #2: KONUŞMA KAYDI #1: İŞE ALIM

AJAN*: Kidman, Juli. Görüyorum ki epey ciddi bir geçmişiniz var.

KIDMAN: Polis akademisinde sana okumayı öğretmişler demek. Etkilendim.

AJAN: Bu tavrınıza hiç gerek yok.

KIDMAN: Bu yer de neresi? Neden buradayım?

AJAN: Tutuklandınız Bayan Kidman ve şu an gözaltındasınız. Eminim, bu kadarını siz bile anlamışsınızdır.

KIDMAN: Sorduğum o değil. Burası normal bir sorgulama odası değil. İçeri tıkılmak üzereyken orada size rahat oturak verilmez.

AJAN: Geçerli adres yok, on dördünüzden beri tek başınasınız, evden kaçmışsınız anlaşılan. Akıldan yoksunken bu kadar süre devam edebilmiş olmanız hayli etkileyici. Sokaklarda da zekanız artmadıysa, şimdiye dek geri dönmüş olmanızı beklerdim.

KIDMAN: Mesele hayatta kalmakla ilgili. Yakalandım diye kızgınım mı sanıyorsun? En azından hapiste yemek var. Bana her türlü uyar.

AJAN: Ya bugün sizin için farklı olabilir deseydim? Zeki bir kızsın. Kaybedecek bir şeyin, özleyecek kimsen yok. Bu niteliklere sahip birisi, çok özel fırsatlara açık olabilir.

KIDMAN: Ne diyorsun yani? Hapisten Bedavaya Çıkış kartı filan mı teklif ediyorsun?

AJAN: Pek değil; ama epey yakın.

KIDMAN: Dinliyorum.

*Ajan ile bahsedilen kişi Myra olmaktadır. Sonraki belgelerde de geçen tüm "Ajan"lar Myra'ya göndermedir.

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 17 Mayıs 2021, 16:52:03 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #3: GİRDİ #229

STEM'den çıkan hastalar daha düzensiz hale geliyor. Patolojileri şimdi deneyimle güçlendirilmiş vaziyette. Daha da kötüsü, hastalar birbirlerinin psikolojik travmalarını deneyim etmiş gibi görünüyorlar. Sanki kullanıcının en derin korkuları, oturum bittikten sonra bile sistemin diensefalonunda kalıyor.

Verdikleri son ifadeler ise, en çok endişe verici şey. Bütün hastalar, kendilerine yavaşça yaklaşan kukuletalı bir figür gördüğünü iddia ediyor. Bu o olabilir mi? Bilinci sistem üzerinde bir hayalet gibi var olabilir mi?

Merakım hiç bu kadar artmamıştı. Bilmek istiyorum. Onların gördüklerini görmek istiyorum. Ancak bu şu an için... çok riskli.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #84 : 17 Mayıs 2021, 17:06:40 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #4: GİRDİ #239

Her şeyden çok daha acı verici olan bir şey oluyor... Deneklerimiz... ölüyor. Gözlerinden ansızın korku dolu bir bakış geçiyor ve STEM'den çıkıveriyorlar. Sağ kurtulabilenler; düzgün söyleşi yapamamızın mümkün olmadığı abuk subuk sayıklamalı bir katatoniye giriyor.

Süreçte bu baltalamaya neden olacak hiçbir şey yapmadık. Nedeni; STEM sisteminin sürekli büyüyen kolektif bilinci olmalı. Bahsi geçen hastalar, sisteme maruz kalmanın yükünü kaldıramıyor gibiler. Belki de sistemi temiz tutmak için daha "aklı başında" denekler gerekiyordur. Mevcut durumda, sistem stabil değil, Mobius böyle bir şeyi hoş görmez. Bu sefer suçlanacak tek kişiyse benim.

Beacon'daki yeni prototipimiz neredeyse hazır. Çalışır hâle geldiğinde, onu kablosuz sisteme dönüştürmeye başlayacağım. Orijinal STEM deneyleri ters gitse bile, yeni Nesil STEM'le değerimi Mobius'a göstereceğim.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #85 : 17 Mayıs 2021, 17:26:01 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #5: GİRDİ #246

Bugün gerçekten şaşırtıcı bir şey oldu. Son denek gruplarında yer alan biri var... O yalnızca aynı şekilde sayıklayacağını, sonra da belki öleceğini beklediğim başka bir denekti. Hasta 105: Leslie Withers.

Ruben onu işlevsiz bir denek olarak mimlemişti... Gel gör ki aslında farkındaydı sanırım. Aslında onun notlarını okuyacağımı biliyordu. Ruben bana başka ne yalanlar söylüyordu acaba?

Ama şu Leslie yok mu... Tamamen bilinçli, sakin ve içeride yaşadıklarını her şeyiyle aktarabilmeye muktedir. Onun eşsiz patolojisi, küçük bir yanılsama şeklinde STEM deneyimini başarıyla idare edebilmesine izin verdi.

Leslie'nin varlığıyla ilgili  hiçbir şey bilinmiyor; fakat hiç şüphesiz anahtar o. Eğer hepimiz aynı bilinci paylaşırsak, bu durumda ben de onunla birlikte STEM deneyimini yaşayabilir, hatta STEM'in nispeten tatsız yönlerini bile imkan dahilinde bastırabilirim.

Leslie sayesinde yaratılmasına aracılık ettiğim teknolojinin ustası olmam işten bile değil. Mobius değerimi anlayacak ve onların nezdinde mevkimi daha da yükselteceğim.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 17 Mayıs 2021, 17:41:26 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #6: GİRDİ #215

Diğer çalışma programlarını, bizim araştırmamızı desteklemek üzere yönlendirdiler. Görünüşe göre STEM önceliği, diğer departmanların bireysel araştırmalarından ağır bastı. Kimyasal ve bitki bilimsel çalışmaları artık sıkılaşıyor, kaçınılmaz bağlantıları için denekleri işlemeye hazırlanıyor.

Şu anda ilk örnek çalışıyor, deneyler devam ediyor. STEM entegrasyonundan dönüşleri üzerine, hastalar ile özel olarak görüşülüyor. Özel patolojileri deneyimleri hakkında bilgi verirken, benzerlikler var. Aynı ortamları ve olayları deneyimliyorlar. İçinde yaşadıkları "dünya" her yeni ziyaretçi ile genişliyor. Bu, her kullanıcının şuur parçalarının STEM içinde kaldığını, bir topluluk oluşturduğunu ortaya koyuyor. Dahili olarak yeni bir dünya inşa ediliyormuş gibi.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 18 Mayıs 2021, 11:28:17 »
PERSONEL DOSYASI #3: KONUŞMA KAYDI #13: MİZAÇ

AJAN: Bayan Kidman. Lütfen bana ailenizden bahsedin.

KIDMAN: Sıradaki konu.

AJAN: Hayır, bu konuşmayı bir süre ertelemiştik. Sizi anlamamız açısından önemli.

KIDMAN: Asla umurlarında olmadım. Kafalarını kiliseyle bozmuşlardı. Daha çok bir tarikattı. Cezalandırma gibiydi. Yaptığım iyi olan hiçbir şey onlar için yeterli olmadı.

AJAN: Seni istismar mı ettiler.

KIDMAN: Hayır. Daha çok ihmal. Kaçtığımda umursamamalarının nedeni buydu. Aramaya
gelmediler. Vazgeçtiler.

AJAN: Ve onlara asla geri dönmedin mi?

KIDMAN: Döndüm, birkaç yıl sonra. Gitmişlerdi. Herkes gitmişti. Tüm kasaba örgütlenmiş ve
taşınmış gibiydi. Bir şey hissetmeliydim, ama hissetmedim.

AJAN: Peki şimdi nasıl hissediyorsun?

KIDMAN: Farksız. Önemsediğim her şeyle alay edebilirler. Gerçi tuhaftı. Kasabanın merkezinde bir heykel vardı; başı ellerinin arasında bir melek. Gençken ona sadece bakar, üzgün olduğunu düşünürdüm. Ama şimdi, o heykel bile orada ne kadar acınası bir hayatın olduğunu biliyormuş gibi hissediyorum. Ne berbat bir yerdi.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 18 Mayıs 2021, 12:28:45 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #7: GİRDİ #201

Ne yaptığına dair Ruben'ın hiçbir fikri yok. Umursamıyor olması da şaşırtıcı değil. Hiçbir zaman Mobius korkusu ile harekete geçmiş değildi...

STEM ilk örneği çalışıyor, ama anca Ruben'a bağlandığı zaman çalışıyor. Detayları kontrolden geçirdim ve tüm sistemi sadece kendi beyin dalga düzeni ile çalışacak şekilde özelleştirmiş. Onu cihaz ile çok fazla yalnız bıraktım, çok fazla güvendim ve sahadaki tüm bilgime rağmen düzeltilme noktasını geçti. Cihaza müdahale edemiyorum.

Ve bu en kötüsü değil. Onlar da biliyorlar. Bunun mesulünü üstüme almayacağım. Onu buraya sürükleyecek ve tamir ettireceğim. Eğer tamir etmezse, ona yapacaklarını hayal edemiyorum...

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #89 : 18 Mayıs 2021, 13:09:39 »
PARÇALANMIŞ MEKTUP: MEKTUP #1

Marcelo o makineyi aktif ettiği anda hissettim.

Benim zihnimi çekirdekten sildi. Beni nasıl saf dışı edebileceğini buldu sandı; ama kendisi aptalın teki. Benim beynimin bir önemi yok. Benim bilincim her yerde mevcut.

Hepsini görebiliyorum: onların anılarını, onları düşüncelerini... onların korkularını.

Ve onlar buraya tek tek tüketeceğim bolca insan çekecek. Önce güçsüzünden başlayacağım, her bilinç fethetmem için bana daha fazla güç verecek.

Benim dünyam nerede son buluyor ve gerçeklik nerede başlıyor? Buradan itibaren, bu çizgi belirginliğini kaybetti.