Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 10114
  • 129

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: The Evil Within 1 Belgeleri
« Yanıtla #90 : 18 Mayıs 2021, 13:41:52 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #8: GİRDİ #154

Güçlü bağışçılarımıza rağmen, bu denli sivil kayıplar karşısında, insanların farkına varması neredeyse an meselesi.

KCPD geçerken uğradı. Kadın bir memur, adını hatırlamıyorum... Ne olursa olsun, polis işin içine karıştırabileceğim bir şey değil. Mobius, icabına bakacağını ve KCPD'nin peşimizi bırakmasını sağlama almak için çaba sarf edeceğini söylüyor.

Sonra Krimson Post'tan bir gazeteci var; Ivan... adı her neyse... Kişisel bir sıkıntı kaynağı oluşturdu. Bir magazin gazetecisi olarak kilise ayin hikayeleri ve diğer safsataları yazmaya zar zor yeterliliği olan biri; ama şu ansa kayıp hastalar iddiasının izini sürer oldu. Eğer Beacon'ı deviren adam olursa, kafayı yerim... Görünüşe göre Ruben, farklı biçimde sorun çözmek için de kullanılabilir. Belki "özel bir röportaj"la bu muhabirin merakını uyandırabilirim.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #91 : 18 Mayıs 2021, 13:57:24 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #9: GİRDİ #120

Tavırları çok daha agresifleşmişti ve teknikleri de daha fazla inatçıydı. Da Vinci, anatomik çalışmalarını ilerletmek için cesetleri incelerdi, ama Ruben'ın yaptığı bunların çok daha ötesine gitti... Zihninin gerçekten nasıl tepki verdiğini görmek için örneklerini incelerken deneklerin "farkında" olmasını istiyor. Bir sanatçıdan çok kasap o.

Ama bizim bilim insanları olarak kalmamız gerekiyor. Ona gençliğinden itibaren sonuç uğruna her şey mübahtır diye öğrettim, ama olayların bu denli devasalaşacağını tahmin etmemiştim.

Dikkatsizliğimden ötürü, Mobius onun olaylara dahil olduğunu öğrendi. Geliştirmeye katkısı olsun diye onun işe dahil edilmesini istedim. Belki ona daha iyi tesis ve destek teklif edilmesi yeniden odaklanmasını sağlar ve o korkunç eğilimlerine bir son verir...

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 19 Mayıs 2021, 00:45:36 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #10: GİRDİ #209

Ona ne yaptıklarını gördüm, ve dehşete düştüm. Akıl hocalığı yaptığım bu genç oğlanın... şimdi test tüpündeki gri maddeye dönüştüğünü düşünmek. Başından beri bunu planlamış olabilirler mi?

Ve bu durumlar karşısında ben ne hale geldim?

Yapay bir bedeni simüle ederek zihnini canlı tutmayı başardılar. Bilinci bir makinenin içindeki cehenneme sokulmuş. Hatta onun ismini anmayı ve insanlığından bahsetmeyi bile yasakladılar, ondan "RUVIK" diye bir anagram adı ile bahsediyorlar. Bu mezara tükürmek gibi acımasız bir şaka.

Bir an içimden, tüpü kırıp her şeyi orada bitirmek geldi... Ancak bilimsel merakım kısa sürede öfkemin yerini aldı. Ruben'ın mirası devam edecek; bir sonraki adıma öncülük edeceğim. Bu trajediden kendime ait bir şey yaratacağım.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #93 : 19 Mayıs 2021, 00:55:47 »
PERSONEL DOSYASI #4: KONUŞMA KAYDI #31: BİLGİ ALMA

AJAN: Bir haftadır görevdesin. Nasıl gidiyor?

KIDMAN: Gözlemle ve rapor ver, tıpkı senin emrettiğin gibi. Bu kadar yaşadığım şeyden sonra diğer tarafta olmak gerçeküstü geliyor.

AJAN: Herhangi bir haber var mı?

KIDMAN: Henüz yok. Deneme süresindeyken sınırlandırılmış odada etrafta gözetleme yaparken yakalanacak değilim, bu yüzden onlarda bizi ilgilendiren ne var bilemiyorum.

AJAN: Güvenlerini kazan yeter. Şimdilik yapabileceğin bu. Biraz zaman alacak, ama en nihayetinde seni aralarına alırlar.

KIDMAN: Tüm bu polislerde ayrı bir karakter olduğunu düşünmezdim gerçi. Sanırım katı dedektif klişesi hala ilgi görüyor.

AJAN: Oda hakkındaki raporlarım, işleri oluruna bırakmadığı yönünde; o yüzden onun etrafındayken daha fazla dikkatli ol.

KIDMAN: Tamamdır, gerçi bizi iyi anlaşırken hayal edemiyorum.

AJAN: Ve Dedektif Castellanos. Onun hakkında söyleyebileceğin bir şey var mı?

KIDMAN: Çoğunlukla çakırkeyif gibi görünüyor, ama en azından saygılı birisi. O gerçekten herkesin endişe duyduğu kişi mi? Neredeyse zararsız gibi duruyor.

AJAN: Duygusallaşmasıyla biliniyor. Aranızda mesafe olduğundan emin ol. Ona üstün olarak saygı duy.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #94 : 19 Mayıs 2021, 11:04:19 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #11: GİRDİ #133

Ruben'ın deneyi gitgide daha fazla deneğe ihtiyaç duyuyor ve, maalesef ki hepsi de, önceki hastaları kadar olmasa da acı çekiyorlar. Neyse ki Beacon ve bu şehir, harcanabilir denek yönünden zengin. Olduğumdan daha suçlu hissetmem gerek; fakat Hipoktrat Yemini'mi terk edeli çok oldu. Çalışmanın bilimsel ve tıbbi potansiyeli inkar edilemeyecek bir çapta.

Mobius bana ayrıca hatrı sayılır miktarda bir tazminat... teklif etti. Beni Beacon'da müdürlüğe getirtmek kolay iş değil hani. Ancak öncelikle, çeşitli mecralarda çalışmalar yayınlayarak bir itibarım olsun istiyorlar. Ruben'ın araştırmasının bir kısmını hasta değerlendirmesine göre elden geçirip kullanmak makul görünüyor. Fark edeceğini hiç sanmam.

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 19 Mayıs 2021, 11:17:37 »
PERSONEL DOSYASI #5: KONUŞMA KAYDI #26: GÖREV

AJAN: İşte, burada kalacaksın. Manzara oldukça nefes kesici, değil mi?

KIDMAN: Vay canına, burası alışık olduğum yerlerden daha farklı. Eğer büyüdüğüm yeri görseydin.

AJAN: Geçmiş geride kaldı; artık günümüzdesin. İşte anahtarların. Senindir. Yeme içme, giyim ve diğer küçük harcamalarınla kendin ilgileneceksin, ancak banka hesabın bunları halletmeye fazlasıyla yetecektir.

KIDMAN: Yani, hepsi bu mu? Ne yapmam gerekiyor?

AJAN: Her ne istiyorsan. Ama Krimson Şehri Polis Departmanı'ndaki göreviniz her şeyin emsalidir. Sen bir polissin ve o şekilde yaşamalı ve öyle davranmalısın.

KIDMAN: Bunu normalde söylemem, ama teşekkür ederim.

AJAN: Bize teşekkür etmen gerekmiyor. Bunlar sana hediye olarak verilmedi. KCPD'de çok özel bir görevin var ve bunlar bu işin karşılığı olarak verildi.

KIDMAN: Evet, haklısınız. Üzgünüm.

AJAN: Özür dileme. Sadece işinde neler yapabileceğini göster.

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 19 Mayıs 2021, 11:28:25 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #12: GİRDİ #31

Yangın hadisesinden kurtulmasından ve müteakip aile istismarından sonra, Ruben'ın fonksiyonunu yerine getirmesi bir mucize.

Çalışması korku veya para veya sosyal şöhret ile harekete geçirilen bir yerden gelmiyor... güdüleri daha... saf. Gerçekliği yeniden yaşama ve yoğurma şansına takıntılı. Bu sayede ablasıyla yeniden bir araya gelebilir.

Yarası hem fiziksel hem de duygusal olarak ağır, ama kayıp ablasını özlüyor.

Ona olan sevgisinin sınırı neredeyse ensest bir seviyede, ama teşvik sağladığı sürece, beis yok.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #97 : 19 Mayıs 2021, 11:41:09 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #13: GİRDİ #232

Dün Victoriano Malikanesi'ni tekrar ziyaret ettim: Bir kalıntı, verilmiş boş bir vaadin tortusu bura. Araştırmaya dahil olduğumuzda Mobius neredeyse her şeyin değerini biçti, ama Ruben'ın notları gösteriyordu ki o, başka bir şeye daha dahildi.

Başka bir STEM prototipi için planlar vardı... reseptörleri kullanarak beyin fonksiyonlarını kablosuz bir şekilde başka bir bilinçsiz kullanıcıya aktarmaya dair dosyalar. Bu sınır parapsikolojisi, ama bu şemalar, ve sağlanan bilimsel destekler, farklı şey söylüyor...

Böyle bir şeyle ne yapmayı planlıyordu?

Bunu kesin bir şekilde öğrenmenin tek bir yolu var, ama araştırmalara gizli bir şekilde devam etmem gerekiyor, onların merakla bakan gözlerinden uzakta. Bilmesine izin vermeyeceğim... bunu da elimden almasınlar diye.

HammerHead

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 19 Mayıs 2021, 12:01:24 »
ARAŞTIRMA BELGESİ #14: GİRDİ #188

İlerlememize karşı sabırsızlanıyorlar ve geliştirme süreciyle ilgili bilgilendirme talep ediyorlar. Başlangıçta sonuçlar üzerinde duruyorlardı, ancak şimdi ihtiyaçlarına göre oluşturdukları bir zaman çizelgesine göre hareket ediyorlar - tipik bürokratlar.

Ruben'ı zorluyordum, ancak o daha da geri çekilmeye başladı. Araştırmasını evde yapıyor ve doğrudan STEM prototipimiz üzerinde çalışmadığı sürece laboratuvara gelmeyi reddediyor. Kendimi tedirgin hissediyorum ve Mobius'un bize bazı soruları olacağından şüphem yok.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #99 : 19 Mayıs 2021, 12:18:17 »
PERSONEL DOSYASI #6: KONUŞMA KAYDI #4: TELKİN

AJAN: Lütfen, yenini kıvır.

KIDMAN: Hov, bi' dakka. O iğne büyükmüş. O lanet şeyi bana sokmayı sakın aklından geçirme.

AJAN: Bayan Kidman, bunu kabul ettiniz. Unutmayın. Yaptığımız hiçbir şey kötü niyetli değil; yalnızca yerinde protokol.

KIDMAN: Yerinde protokol nedir biliyor musun? Lanet iğneyi vuracak kişiyi bana az göster de neymiş ne değilmiş-- <acı bağırtısı> Kahretsin! Acıdı!

KIDMAN: Hey millet, ne lan bu? Kimse var mı? Bana iğne vurup sonra da şu garip videoyu başa sarıp sarıp oynatıyorsunuz? Burada ne müthiş bir tıp biliminiz var sizin öyle!

KIDMAN: Hele şükür be. Tamam, şimdi gidebilir miyim?

AJAN: Şu an olmaz, Bayan Kidman. Nasıl hissediyorsunuz? Başınız ağrıyor mu? Burun kanaması ya da?

KIDMAN: Ne? Hayır. Biraz hafiflemiş hissediyorum, sanki resmen su altındayım.

AJAN: Bileşiğin etkileriyle uyuşuyor. Bu testin, katılmanız gereken son bir bölümü kaldı. Ondan sonra gitmekte özgürsünüz.

KIDMAN: Peki. Gönder gelsin madem.

AJAN: Güzel. Size bir dizi soru soracağım. Önünüzdeki görüntüleri izlerken cevap vereceksiniz. Ekrandan başka yere bakmayacaksınız. Anlaşıldı mı?

KIDMAN: Evet.

AJAN: Soru 1: Hiç güvendiğiniz insanlar tarafından terk edilmiş hissettiniz mi?