Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 520
  • 31

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Ynt: Silent Hill: The Short Message Belgeleri
« Yanıtla #20 : 17 Nisan 2024, 18:48:39 »
CADI'NIN LANETİ İLERLEMEYİ ENGELLİYOR

Bir Cadı Tarafından Lanetlenmiş Olan Kasaba Kettenstadt
Şehir Göçünün Sorumlusu Şeytanî Büyü mü?

Kettenstadt, nüfusunda hızlı bir düşüş yaşamaya devam ediyor. Doğum oranı sadece 0.7; Alman Ulusu ortalamasının (1.6), yarısından az. Kasabanın düşük yapma oranı ise %31, ki bu da %15 olan ortalamanın iki katından fazla.

Ekonominin durumu yerlerde, bir zamanlar gelişen endüstriyel şehir kendisini yeniden yapılandırmayı ikinci kez başaramadı.

Okültizm üzerine çalışmalar yapan bir dizi araştırmacı, Kettenstadt Kasabası'ndaki ekonomik düşüşün nedenini bir cadının işine bağlıyor. Bu cadı ki, 1930'larda kasabadaki ekonomik gelişimi iyi yönde etkilemek için sağgörüsünü kullanan Japon bir kadındı.

Araştırmacılar, onun yakalandığına ve öldürüldüğüne inanıyorlar. Ölmeden önce kasabayı lanetleyip, Kettenstadt'ın gelişimini engellediği görüşünde.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #21 : 17 Nisan 2024, 18:48:57 »
MAYA'NIN MEKTUBU

Sevgili Amelie'm,

Kiraz çiçeği gibi yaşamak istediğimi söylediğim günü hatırlıyor musun?

Güzel ve olgun olmak için; kısa bir anlığına... sadece hayatı oluruna bırakmak.
Fazla yaşamayacağını bilerek çiçek açmaya cesaret etmek
ve böylece canlı renklere kapılmak.

Keşke öyle yaşayabilseydim.
Bir anlığına bile olsa, gerçek güzelliği yaşamak istiyorum.

Beni farklı hissettiren biriyle tanıştım.
Bana tamamıyla yeni bir dünya gösterdi, bana umut oldu.
Açıkça yeni bir ben bulmama yardım edeceğini düşündüm.
Her şeyimle böyle hissettim.

Ama insanlar bizi anlamadılar, bize bunu çok gördüler.
Neticede, umudumu benden aldılar!
Onu çaldılar!

İnsanlar... Güzellik yoksunu insanlar, acılarını başkalarından çıkarıyorlar!
Farklı olan herkesten korkuyorlar. İğreniyorlar.
Yok olmalarını umuyorlar.

Buna daha fazla dayanamıyorum.
Keşke birlikte kaçabilseydik, Amelie.
Sadece sen ve ben...

Maya

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #22 : 17 Nisan 2024, 18:49:22 »
MAYA'NIN GÜNLÜĞÜ 2

4 Şubat

Nasıl olduysa kendimi Villa'nın çatısında buluverdim. Geçen yıl atlayarak intihar eden kızı düşünmeden edemiyorum.

Aslında, birçok kız burada kendini öldürdü. Hepsi de ergen yaşlarında olsa gerek. Burası artık insanların kendini öldürdüğü popüler bir yer hâline geldi.

Çatıdan baktığımda, ne kadar yüksekte olduğumu gördüm. Hafif bir esinti eşliğinden ayaklarımın yerden kesilme düşüncesi o an midemi bulandırdı.

Hiç korkmadılar mı? Kafalarından tam olarak ne geçti?

Bir şeyden uzaklaşmak için mi atlıyorlardı, yoksa bir şeye yaklaşmak için mi...?

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #23 : 17 Nisan 2024, 18:49:51 »
SESSİZ TEPE OLGUSU

KOVİD-19 pandemisinin getirdiği zorluklar, dünya üzerinde intihar vakalarının çoğalmasını neden oldu ve ülkeler, bu durumla nasıl baş edeceğini henüz çözebilmiş değil.

Yaşanan bu sıkıntılı dönemde ayrıca pek çok bölgede garip bir olgu da baş gösterdi: olgudan etkilenen kişiler birden sis görmeye başladıklarını, açık havalarda bile, bir süre sonraysa bilinçlerini kaybettiklerini iddia ettiler.

A.B.D. üzerinde vuku bulan birkaç olaydan sonra bu durum, "Sessiz Tepe Olgusu" olarak adlandırılmaya başlandı.

Duruma izahat getirme amacıyla bu teoriyi açıklayarak nedenini saptamış ilk kişi olan XXX Üniversite'sinden sosyal psikolog Dr. XXX, konuyla ilgili şunları söylemekte:

"Psikolojik olarak stabil olmayan birisine sis, kesin ve net olmayan illüzyonlar gösterir. Yüksek stres zamanlarında, kişinin gördüğü şeyler belirsizleşir ya da tünnellenir, sanki o kişi bir sis veya duman içerisinde dolaşıyormuş gibi."

"Gelecekle alakalı sosyal belirsizlik veya endişe, sisin ortaya çıkmasına yol açarak gerçekle illüzyon arasındaki çizgiyi de silikleştirir."

Zaman geçtikçe, Sessiz Tepe Olgusu'na dair vakaları daha fazla görüyoruz.

Önlem olarak Dr. XXX, hızlı bir toplumsal yeniden yapılandırmaya gidilerek gençlere yönelik danışmanlık ve etkili zihinsel sağlık incelemeleri yapılmasını tavsiye ediyor.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #24 : 17 Nisan 2024, 18:50:16 »
BEKAR BİR ANNENİN GÜNLÜĞÜ: ARALIK 2011

29 Aralık 2011

Nihayet onunla bağlarımı kopardım. Bir daha onu görmeyeceğim. En mutlu zamanlarımı yaşayacağımı sandım, ama onların hepsi bir rüyaymış.

Her neyse, her şeyi kaybetmedim. Hâlâ çocuklarım var, hayatıma ışık tutan meleklerim.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #25 : 17 Nisan 2024, 18:51:03 »
BEKAR BİR ANNENİN GÜNLÜĞÜ: ŞUBAT 2012

10 Şubat 2012

Benim yeni herif bugün pizza ile geldi.

Çocuklarımın kesinlikle bir babaya ihtiyacı var, onu hâlâ kabul etmiyorlar. Evden giderken çok siniri bozulmuş görünüyordu. Umarım benden nefret etmez...

22 Şubat 2012

Kızım, ailemizin bir fotoğrafını çizdi. Gülümseyip el ele tutuşuyorduk.

Keşke benim adamı da çizseymiş... Belki de onun ailemize katılacağını fark etmedi? Hemyaşıtı çocuklara kıyasla çok yavaş.

Ama eminim yakında yaşıtlarını yakalayıp onları geçecek. Nasıl çocuk yetiştirilmesi gerektiğini biliyorum. İyi bir anneyim. Beni büyüten o kalpsiz sürtük gibi değilim. Çocuklarımı korku ve nefretle doldurmayacağım.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #26 : 17 Nisan 2024, 18:52:05 »
BEKAR BİR ANNENİN GÜNLÜĞÜ: MART 2012 - NİSAN 2012

7 Mart 2012

Adından övgüyle çok bahsettiği yerden elinde pizza, yüzündeyse gülümseme ile geldi.

Gerçi kızım pizzayı hiç sevmedi. Çok seçici. Herhalde ona beğenmediği şeyleri de yemesi gerektiğini öğretmem lazım. Ben de çocukken sevmediğim şeyleri yemek durumunda kalmıştım, ama elden bir şey gelmez, anlaşılan bunun yapılması gerekiyor.

22 Mart 2012

Çocuklar en sonunda bugün onun önünde zıvanadan çıktı. İşten dolayı çok yorgundu ve sadece rahatlamak istediğini söylemişti... O, bana kendimi çok iyi hissettiriyor; ama aynısını ben onun için yapamıyorum.

Belki çocuklara yeterince otoriter davranmıyorum. Mutlu bir hayat için ona ihtiyacımız var ve bunu anlamaları gerekiyor. Biliyorum, bu kabaca gelebilir; ama belki bir süre gün yüzü görmezlerse, ondaki ışığı fark ederler.

12 Nisan 2012

Elbise dolabına vurulan yumrukların sesinden dolayı rahatlayamadığını söyledi. Çocuklar biraz daha sessiz olabilseler, her şey çok güzel olacak. Bunların derdi ne ya?

Artık eskisi gibi gidip gelmiyor. Eğer bir yolunu bulamazsam, bir daha onu göremeyebilirim.

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #27 : 17 Nisan 2024, 18:52:31 »
BEKAR BİR ANNENİN GÜNLÜĞÜ: MAYIS 2012 - TEMMUZ 2012

9 Mayıs 2012

Buluşmaya başladığımızdan beri her şey yolunda gidiyor.

Çocuklarım için endişeleniyor, bundan ötürü onlara bir sürü oyuncak ve kitap getirdi. Onları meşgul tutmak için yeterli olacaktır, değil mi?

Bu aralar çok dışarı çıkıyorum o yüzden evi pislik götürüyor. Temizlemem lazım, ama eve geldiğimde hiç enerjim olmuyor.

25 Mayıs 2012

Çocuk Bakım Merkezi aradı bugün. Galiba gece evden çocuk ağlama sesini duyunca apartmandaki şerefsizler aramış. Kendilerini ne sanıyorlar?

Bir süredir beni aramıyor...
Yalnız olmak kaderimde mi var?

Herkes hayatını yaşıyor, bense çocukları yetiştireceğim diye kıçımı yırtıyorum. Buradaki kötü kişi niye ben oluyormuşum ki?!

15 Temmuz 2012

Eğer çocuklarım olmasaydı, belki de arkadaşlarımla şu an yaz tatili planı yapıyor olacaktım.

Artık hiçbir şeyin önemi yok.
Hayatımda sürünüyorum.
Dolapta olan bitenin fakındayım, ama bakamıyorum.

Sadece mutlu olmak istiyorum.
Bunun nesi yanlış?
Benden bu kadar.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #28 : 17 Nisan 2024, 19:08:27 »
ÇOCUK BAKIM MERKEZİ'NDEN NOT

Bayan Krysta Planert

Size defalarca ulaşmaya çalıştık; fakat hiç yanıt alamadık. Bundan anlıyoruz ki bu sorunu çözmeye niyetli değilsiniz. Alman Medeni Kanunu'nun 1631'inci Maddesi'nin 2'inci Kısmı'nı ihlal ediyorsunuz. Bu yüzden, Federal Mahkeme çocuklarınızı almaya karar verdi.

Eğer buna karşı bir itirazınız varsa, en yakın zamanda bizimle iletişime geçin.

Frank Fischer
Kettenstadt Çocuk Bakım Merkezi

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #29 : 01 Mayıs 2024, 13:18:55 »
İHMAL EDİLMİŞ ÇOCUĞUN ÖLÜMÜYLE ALAKALI GAZETE MAKALESİ

Dolapta Çocuk Cesedi Bulundu, Anne Tutuklandı
4 Ağustos 2012

41 yaşındaki annenin evindeki buzdolabında bugün küçük bir erkek çocuğu ölü bulundu. Şahıs A, cesedi yerel birimlerden sakladığı için tutuklandı.

Şahıs A, çocuğunu cezalandırmak için dolaba bir günden fazla zamandır kilitlediğini söyledi ve ertesi sabah çocuğun hareket etmediğini fark etmiş, sonrasında da çocuğun ölü cesedini buzdolabına saklamış. Araştırmacılar ölüm nedenini öğrenmek için cesedi otopsiye gönderdi.

Soruşturmaya göre; şahıs A'nın kızı, komşulara koşup polisi aramalarını söylemiş ve annesinin ihmalde bulunduğunu dile getirmiş. Dedektifler eve geldiğinde, erkek çocuğun cesedini dolapta bulmuşlar ve anneyi, suçunu itiraf ettikten sonra tutuklamışlar.