Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 4825
  • 107

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Ynt: Resident Evil: The Umbrella Chronicles Belgeleri
« Yanıtla #20 : 28 Aralık 2018, 17:00:31 »
YENİDEN KULLANIM PROJESİNİN NOTLARI

Eğitim Tesisi Müdürlüğü, James Marcus'un 1988'deki ölümünden bu yana terk edilmiş durumda. Umbrella, tesisin yeniden kullanımı ve faaliyet kapsamında onun geri kazandırımı için bir proje üstlendi. Malzemeler ve insan kaynakları iki parçaya bölünerek yollandı; fakat öncü kafile bir B.O.S. tarafından yok edildi.

Araştırma için gönderilen özel kuvvetler birimi de, gafil avlandı ve sülükler tarafından kıyıma uğradı. Ardından Yeniden Kullanım Projesi'nin yeni idarecileri Albert Wesker ve William Birkin oldu.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #21 : 28 Aralık 2018, 17:00:46 »
STAJYERLER İÇİN YÖNETMELİKLER

Eğitim Tesisi'nin Amacı

Bu eğitim tesisi, Umbrella Şirketi'nin geleceğine hizmet edecek kalıptaki çalışanların bulunduğu yeni bir nesil yetiştirecek. En katı ve en titiz eğitim standartlarını uygulayarak bu tesis; cinsiyet, ırk ve inanç ayrımı yapmaksızın yalnızca Umbrella'nın gelecekte önderleri olmaya en uygun adayları yetiştirecek. Önderlik niteliklerinizin gelişmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Eğitim Tesisi Yönergeleri

Disiplin, İtaat, Beraberlik.

Bu üç kelime, bütün Umbrella Şirketi çalışanlarına rehberlik etmesi gereken temel esaslar olup, tüm elemanların bu tesisin mevzuatını dikkate alması gerekmektedir.

Bu kelimeleri hiçbir zaman zihninizden çıkarmayın. Kendinizi eğitime adayın ve hem kendinizi hem de şirketi onurlandırın.

James Marcus,
Yönetici,
Umbrella Şirketi,
Eğitim Tesisi Müdürlüğü

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #22 : 28 Aralık 2018, 17:01:06 »
MARCUS'UN GÜNLÜĞÜ 1

4 Aralık

Sonunda başardık... yeni virüs!
Ona Ata adını verdik.
Başa dönmek ve detaylı araştırmalara derhâl başlamak istiyorum.

23 Mart

Spencer bir şirket açacağını söyledi.
Eh, Ata ile ilgili araştırmama devam edebildiğim sürece, umurumda değil.
Hoşuna giden neyse yapabilir.

19 Ağustos

Spencer sürekli yeni eğitim tesisinin yöneticisi olup olmayacağımı soruyor.
Belki iş yüzündendir, ama çekilmez şekilde rahatsız edici oluyor.
Ama, belki bunu avantajıma çevirebilirim. Bu virüsün tüm sırlarını düzgün bir şekilde araştırabileceğim özel bir tesise ihtiyacım var.
İşime burnu sokanın olmayacağı bir yere...

30 Kasım

Kahrolası Spencer... Bugün yine gelip bana şikayette bulundu. Ata'nın kazanç kapısından başka bir şey olmadığını düşünüyor. Ahmak!
Ama eğer etkisi büyümeye devam ederse, araştırmam için kötü olabilir.
Ata'yı düzgün bir şekilde geliştireceğim, kendi pozisyonumumu da güçlendirmek zorundayım.

19 Eylül

Sonunda...Ata'yı temel olarak kullanarak yeni bir virüs türü yaratmanın bir yolunu keşfettim.
Sülük DNA's ile birleştirmek ihtiyacım olan çıkış yoluydu...
Bu yeni virüs t'ye tyrant adını vereceğim.

23 Ekim

Bu iyi değil! Önemsiz kemirgenler üzerinde deneyler yaparak gerçek bir ilerleme kaydetmeyi umut edemem.
Bu deneyler için sadece insanlar uygun memeli deneklerdir. Aksi takdirde, asla gerçek bir ilerleme kaydedemeyeceğim...

15 Kasım

Birisi deneylerimle ilgili bir şeyden şüphelenmiş gibi görünüyor...
...ama, belki de bana öyle geliyordur.
Eh, eğer birisi fazla yaklaşırsa, kendilerini beklenmedik bir şekilde araştırmama yardımcı olurken bulabilirler!

13 Ocak

Sonunda, hazır oldular. Mükemmel sülüklerim!
Düşük zekalı olanlar, asla bu keyif ve tatmin olma hissiyatı ayrıcalığını tadamamış olacaklar!
Şimdi, en nihayetinde, Spencer'a karşı hamle yapabilirim. Yakında her şeyi kontrol edebileceğim...

31 Ocak

Çalışmamı korumak için ayarladığım cihazlar kurcalanmış.
Görünüşe göre birisi gelip t ve sülükleri aramış. Aptal.
Spencer'ın grubunun işi olduğuna şüphe yok.

11 Şubat

Bugün, laboratuvarın girişinin yine gizlice kurcalandığına dair bir kanıt buldum.
Eğer peşinde oldukları o ise, onlarla baş edebilmek için uygun bir yol bulmalıyım. Belki de William ve Albert'ı karşılarına çıkartmalıyım...
Güvendiklerim bir tek o ikisi. Sevgili sülüklerim dışında, tabii ki.
Ama Spencer... burada bitmeyecek, değil mi?
Bir sonraki yöneticiler toplantısında t'yi duyuracak ve ödüllerimi toplayacağım...

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #23 : 28 Aralık 2018, 17:01:23 »
ZOMBİ NOTLARI

Başlangıçta insanlardı; fakat T-Virüsü'yle efenkte olup, sonuç olarak tekrar dirildiler. Kendi çürümeye devam eden etleriyle bir olaraktan muhakeme yeteneklerini kaybetmeleri, zombi diye çağrılmalarına neden oldu. T-Virüs salgınıyla birlikte de büyük oranlarda görünmeye başladılar.

Bu taşıyıcıların, sadece daha fazla enfeksiyonun yayılmasına hizmet eden yiyecek amaçlı yaşayan organizma arayışlarını ise doyumsuz açlıkları yönetir.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #24 : 28 Aralık 2018, 17:01:40 »
BEKÇİNİN GÜNLÜĞÜ

9 Mayıs 1998

Bu gece güvenlikten Alias ile Scott ve araştırmadan Steve'le poker oynadık. Steve, günün talihlisiydi; fakat hile yaptığını sanıyordum. Eşek herif.

10 Mayıs 1998

Yüksek makamdakilerden biri, bana yeni bir yaratığın bakım görevini verdi. Derisi soyulmuş bir gorile benziyordu. Beslenme talimatı, canlı hayvan verilmesinden ibaretti.

Önüne bir domuz attığımda yaratık, sanki onla oynuyormuş gibiydi... Fiili olarak hayvanı yemeye başlamadan önce domuzun bacaklarını koparıp bağırsaklarını dışarı çıkarttı.

11 Mayıs 1998

Saat 5 civarında Scott, beni uyandırdı. Yüreğim ağzıma geldi yahu. Adam koruyucu bir giysi giyiyordu. Başka bir tanesini bana uzattı ve içine girmemi söyledi. Bodrumdaki laboratuvarda bir kaza olduğundan bahsetti.

Açıkçası böyle bir şeyin olacığını biliyordum. Araştıma görevindeki şu namussuz ile hiç uyumuyorlar, yılbaşında bile.

12 Mayıs 1998

Dünden bu yana kahrolasıca uzay giysisini giyiyorum. Derimde kirlenme oluşuyor ve her yeri kaşınıyor. Allah'ın belası köpekler eğlenircesine bana baktıklarından bugün onları beslememeye karar verdim. Başlarım gelmişlerine geçmişine.

13 Mayıs 1998

Sırtımın tamamı şişip kaşındığından revire gittik. Sırtıma büyük bir sargı bezi sardılar ve giysiyi giymeme gerek kalmadığını söylediler. Tek yapmak istediğim bir uyku çekmek.

14 Mayıs 1998

Bu sabah ayağımda başka bir büyük kabarcık bulduk. Köpek barınağına ayağımı sürüklüye sürüklüye gittim. Gariptir ki tüm gün boyunca sakinlerdi.

Sonradan bazılarının kaçtığını fark ettim. Belki de, son üç gündür onları beslemediğim için beni cezalandırma şekilleri böyledir. Eğer dışarıda onları herhangi biri bulursa, başım gidici demektir.

16 Mayıs 1998

Geçen geçe kaçmaya bir araştırmacının vurulduğuna dair söylentiler etrafta dolaşıyor. Bedenimin tamamı yanıyor ve artık sürekli terliyorum.

Kolumdaki şişliği kaşırken çürümüş bir et parçası açığa çıktı. Bana ne halt oluyor lan?

19 Mayıs 1998

Ateş tamam, ama kaşıntılı. Bugün açlık ve köpek maması yemek.

21 Mayıs 1998

Kaşıntılı kaşıntılı Scott geldi aptal suratı yüzünden onu öldürdüm. Lezzetli.

4 / /

Kaşıntılı. Lezzetli.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #25 : 28 Aralık 2018, 17:02:01 »
JILL VALENTINE'İN PROFİLİ

S.T.A.R.S. Alfa Ekibi'nin bir üyesi. Kendine kazandırdığı oldukça garip olan "Kilit Ustası" ünvanıyla kapı açmakta uzman ve çok hünerli biri. Yalnızca bomba imha etmekte değil; aynı zamanda her durumda duygularını kontrol edip, en uygun hareketi belirleyebilmeyekte de üstün becerili. Yıllarca Amerikan Ordusu Delta Kuvveti'nde sürdürdüğü eğitimi de, bir keskin nişancı olmasında ona katkı sağladı.

Raccoon Şehri'nin yıkımından sonra hem kendisi hem de Chris, Umbrella'yı kesin olarak çökertme amacıyla özel bir biyolojik tehlike tecrit birimine katıldı. Ciddi, adalet duygusu güçlü, hareketlerinde son derece doğrudan olan bir insan. Genellikle başkalarına yalnızca sert yanını gösterir; fakat savunmasını indirip daha yumuşak bir yanını gösterdiği zamanlar da vardır.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #26 : 28 Aralık 2018, 17:02:51 »
CHRIS REDFIELD'IN PROFİLİ

Alfa'da toplanmış kesin nişancılar arasından nişancılığı #1 olan S.T.A.R.S. Alfa Ekibi'nin bir üyesi. Bir zamanlar Amerikan Hava Kuvvetler'inde bir pilottu ve göğüs göğüse olmakla birlikte bıçak mücadelesinde de sıkı bir eğitim almıştı. Umbrella'yı ve şirketin arkasındaki insanları, Raccoon Şehri'nin yok oluşundan sonra bile, özel bir biyolojik tehlike tecrit birimi kurulmasına yardım ederek takip etti.

Doğru ve yanlış duygusu sarsılmaz, keskin bir kavrayışa sahip olan bir gözlemci. Bu da sık sık üstleri arasında bir çatışma kaynağıdır. Çok koruyucu davrandığı Claire adında küçük bir kız kardeşi vardır.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #27 : 28 Aralık 2018, 17:03:57 »
KENNETH J. SULLIVAN'IN PROFİLİ

Yer aldığı soruşturmalardaki bilgeliği ve engin tecrübesinden kaynaklanan güvenilebilir bir kıdemli, S.T.A.R.S. Bravo Ekibi'nin bir üyesi. Güvenlik mevkinde bulunarak keşif yapmakla görevlidir. Konağa ulaşmış olsa da kısa sürede kapana kısılmış ve bir zombinin yemeği olmuştur.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #28 : 28 Aralık 2018, 17:04:10 »
S.T.A.R.S. NOTLARI

Özel Taktikler ve Kurtarma Servisi veya S.T.A.R.S., Raccoon Polis Merkezi bünyesinde kurulmuş olup, Alfa Ekibi ile Bravo Ekibi şeklinde ayrılmaktadır. Bu seçkin topluluk; normal polis kuvvetlerinin idare edemeyeceği zorluktaki terörizme, organize suçlara ve acil durumlara yanıt vermek adına oluşturulmuştur.

Birliğin üyeleri özenle seçilmiş uzmanlardan oluşan, en iyinin iyisi bir gruptan oluşur. Sermayeleri, bilhassa Umbrella Şirketi olmak üzere özel kuruluşlar tarafından verilen bir bağışla sağlanmıştır.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #29 : 28 Aralık 2018, 17:04:21 »
FOREST SPEYER'IN PROFİLİ

Çok keskin bir nişancılık yeteneğiyle neredeyse Chris'in rakibi sayılan S.T.A.R.S. Bravo Ekibi'nin bir üyesi. Konağa kaçmıştı, fakat enfekte olmuş bir karga sürüsü tarafından balkonda saldırıya uğradı ve daha sonra keşfedilmek üzere orada ölüverdi.