Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 719
  • 6

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Nekro Kelebek'in 5 Gizemi
« : 19 Aralık 2018, 21:55:10 »

Sakın şüpheye düşmeyin! Nekro Kelebek yayın hayatına 2019 yılında girmiş olsa da, sahip olduğu geçmişten ötürü kendi içinde, açıklanamayan ya da garipsenen bir takım istemsiz gelenekler bütünü vardır. Bu gelenekler bütünü 5 adet olup şimdi sırasıyla onların üstünden geçeceğiz. Hazır olsanız da olmasanız da, size verebileceğim tek tavsiye; mantığınızı ve analitik düşünme yeteneğinizi bir kenara bırakmanızdır.

1-) Lakaplar
Nekro Kelebek içerisinde, özellikle site yetkilileri arasında, birbirlerine lakaplar ile seslenme geleneği hakimdir. Sitede sık sık "Hacı, Hoca, Aziz, Kabakuçi-kun, Usta, Orçinikus, Yağmur Getiren, Biçici, Biraru-san, Aşkın Gözlüklü ve Sakallı Hâli, Bilâl Baker, YAYH, Lewo (ya da Levo)" ve "Mimar" gibi lakaplarla karşılaşabilirsiniz. Her biri kendine münhasır olan bu lakaplara tek tek değinmek yazıyı çok uzatacaktır. O yüzden gelin, yalnızca en önemlilerini irdeleyelim.

• YAYH: En önemli lakaplardan biridir ve sitenin temel taşlarından biri olan Alper Ağabey'e aittir. YAYH aslında bir kısaltmadır; açılımıysa "Yüce Alper Yeşilsu Hazretleri"dir.
  • Lewo: Sitenin Kurucusu Levent Ağabey'e has bir lakaptır. Samimi olduğu kişiler kimi zaman ona böyle hitap eder.
  • Mimar: Aynı şekilde Levent Ağabey'in lakabıdır. Hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçbir karşılıklı konuşmada Levent Ağabey'e "Mimar" diye hitap edilmez; ancak sitenin bir yerinde, sitedeki bir görselde, site için yazılan bir makalede "Mimar"la ilgili başlayan bir cümleye denk gelirseniz, iki kez düşünmenize gerek yok... Orada Levent Ağabey'den bahsediliyordur.

2-) Zaman Yolcuları
Böyle bir şey bu sitede sahiden var. Sitede gezerken bazen, mesela 2018 yılında açılmış olması gereken bir konunun, yıllar öncesinde, 2010 yılında açılmış olması gibi garip bir vakayla karşılaşabilirsiniz. Daha iyi anlamak için 2017 yılında sinemalarda gösterime giren Resident Evil: Vendetta'nın sitedeki konusuna bakın. Başlık, 2013 yılında açılmasına karşın o sıralar daha Vendetta'nın V'si bile duyurulmamıştı. Ya da İlkbahar aylarında düzenlenen Captivate Fuarı'ndan 7 ay önce Levent Ağabey'in Resident Evil 6 Captivate Fragmanı adıyla açtığı başlık! Bunun tek bir açıklaması var... Evet doğru, Levent Ağabey ve Berkay Hocam, birer zaman yolcusu. Bazı zamanlar geleceğe gidip kimi önemli bilgileri elde ediyor, daha sonra tekrar geçmişe dönerek bu bilgileri paylaşıyorlar. O yüzden gözünüzü dört açın. Bir anda sitede yoktan bir şekilde 2019 yılına ait olması gereken bir haber konusu, 2010 tarihiyle peyda olabilir :-J

3-) Nekrobek
Nekro Kelebek'in logosundaki kanadına kırmızı kan damlası düşmüş mavi kelebeğimizin adıdır :W Kendisi tam bir çılgındır ve aynı zamanda sitemizin maskotudur.

4-) Foreverlanmak
Sitede her an biri, yaptığınız başarılı bir işten dolayı sizi "foreverlayabilir"! Foreverlamak terimi, Forever Ekibi'nden gelmektedir. En umutsuz anda, o anı umuda dönüştüren kişi için kullanılır. İşte o gibi kişiler foreverlanır. Tepkileri farklıdır; ama anlamı aynıdır. Örneğin; "Usta, seni foreverlıyorum :W" ya da "Forever Usta :W" gibi. Foreverlamak için "Ölümünelemek" de bazen kullanılır.

5-) Cost The Back
Şimdi şu dönüşüme iyi bakın: Cost The Back => Kosdıbek => Köstebek. Bundan yıllar önce Levent Ağabey, beni ve Metehan'ı, birlikte yaptığımız bir plan doğrultusunda makarasına görevden alarak Özel Üye yapmıştı. Maksat, forumdaki üyeleri şaşırtarak bir oyun tezgahlamak ve daha sonra bu tezgahı tüm foruma duyurup gülüp eğlenmekti. İşte Cost The Back, ben o sıralar birkaç günlüğüne Özel Üye iken, Orçun Usta tarafından türetilmişti. Kendisi bizim planımızdan haberdardı ve benim, köstebek misali normal üyeler arasında fütursuzca numara yapmamdan dolayı bana böyle demişti. Ayrıca rütbeler arasında yer alan "Cost The Back" rütbesi de, bu meselenin anısına tasarlanmıştır.

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nekro Kelebek'in 5 Gizemi
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2018, 02:09:46 »
Güzel bir konu olmuş Bilal, ama daha ne gizemler var ben anlatmaya kalkarsam sayfalar yetmez.  :D

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2018, 02:29:38 »
Aman diyeyim Levent Abi, oralara girme sakın, yoksa siteyi açmadan kapatmamız gerekir :D

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2018, 03:05:58 »
Obaaaa... Efsane adam Levo, geri döndü 8) Uzun zamandan sonra, burada tekrardan yazışmak ne hoş oldu :D :D

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2018, 01:11:57 »
Aslında zaman yolcularından birisi geleceğe gidip Capcom'un Resident Evil Outbreak için HD Collection yapıp yapmayacağını, Wesker'ın dönüp dönmeyeceğini ya da Capcom'un Wesker'a özel bir oyun yapıp yapmayacağını öğrense süper olur. Eğer yapmayacaklarsa boşuna beklemeyiz hem.  :D

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2018, 21:10:50 »
Gerçekten de öyle bir kıyak geçseler güzel olur; ama sanırım belli şartlar sonucunda olabilir bu yolculuklar Biçici. Ben biraz sıkıştırdım adamları da, hiç sır vermiyorlar :D

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #6 : 26 Aralık 2018, 00:11:22 »
Aslında ben bıçaklarımı sildiğim bezimle onları ikna edebilirim. :3