Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 3671
  • 0

LW

  • Site Kurucusu
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 561
    • Profili Görüntüle
Resident Evil 3.5
« : 02 Ocak 2008, 00:00:49 »

İptal Tarihi: 2003
Platformu: Nintendo GameCube
Türü: Hayatta Kalma Korkusu
Geliştiricisi: Capcom
Yayıncısı: Capcom

Genel Bakış:

Resident Evil 3.5, şu anki bildiğimiz Resident Evil 4'ten çok farklı bir oyundu. Gerek oynanış yapısı olarak farklıydı, gerekse de muhtemel senaryosu bakımından. Resident Evil 3.5'un senaryosu hiçbir zaman ortaya çıkmadı; fakat oyunun, Ata Virüsü'nü işleyeceği resmen duyurulmuştu. Ki daha sonra Ata Virüsü'nün, serinin 5. oyununda işlenmesine karar verilmiştir.

Oynanışı olarak Resident Evil 3.5, büyük oranda klasik Resident Evil serisiyle bağdaşıyordu, yani Resident Evil 4'ten oldukça farklıydı. Resident Evil 4'le birlikte seriye giriş yapmış olan omuz üstü kamera, 3.5'te sadece nişan alındığı sırada devreye giriyordu. Nişan alınmadığı sıralardaysa karakter, aşina olduğumuz sabit kamera açısıyla etrafta yönlendiriliyordu. Düşman yapısı hakkında bir şey demekse güç; zira 3.5 için yayınlanan görseller çok sınırlı bir alanı tanıtıyor olup, video görselinde yaşananlar gerçek mi; yoksa halüsinasyon mu anlaşılamıyordu.

Resident Evil 4 öncesi, tam 3 farklı sürüm geliştirilmiş ve bunlardan da sırasıyla vazgeçilmiştir. Resident Evil 3.5'un bu kadar çetrefilli bir geliştirme süreci geçirmesinin nedeniyse, serinin babası Shinji Mikami'nin bizzat geliştirme ekibinin içerisinde yer almamasından kaynaklanıyordu. Normalde Resident Evil 3.5, Mikami'nin dahil olmadığı bir ekip tarafından 2000 yılında geliştirilmeye başlanmıştı. Bu süreçteyse Mikami, bir kere iptale uğrayan Resident Evil Zero ile ilk oyunun yeniden yapımı Remake ile meşguldü. Ancak Resident Evil 4'ün geliştirilmesi rayına oturamayınca Mikami, elindeki işleri kolayladıktan sonra RE 4'ün yapımını kendi üstüne geçirdi ve bazı değişimlerden sonra şu an bildiğimiz Resident Evil 4'ü meydana getirmiş oldu.