Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 2080
  • 11

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Mimarı Gururlandırmak Uğruna: Yeni Nekro Kelebek
« : 11 Şubat 2021, 22:51:21 »

Uzun bir yenilenme sürecinin ardından Nekro Kelebek sonunda çok şükür ki tekrar açıldı. Bu yenilenme; siteyi Resident Evil Türk'ten Nekro Kelebek'e evrilttiğimiz o meşhur "yeniden açılma" döneminden beri aklımızda olan bir şeydi aslında. Ancak o sıralar, bazı girişimlerimiz sonucunda  bundan vazgeçmiş ve devâm ettiği kadarıyla eski sürümle gitmemiz gerektiğinde karar kalmıştık. Gelin görün ki, kullandığımız smf 1 sürümüne olan tüm destek kesildi. Hattâ güncel MySQL yazılımları ile site açılmaz hâle gelmiş, bu yüzden de sunucu sağlayıcımız Güzel Hosting'le görüşüp eski bir MySQL sürümü kullanmak zorunda kalmıştık.

Zaman ilerledikçe eski sistemimizde gitgide kapayamadığımız gedikler açılmaya başladı. Bu belki benim yetersizliğimdendi, belki de artık eski sistem konusunda yapacak artık bir şey kalmamıştı. Kim bilir... Bu noktadan itibâren risk almanın kaçınılmazlığı kendini göstermiş oldu. Hiç istemesek de ekip olarak yenilenme sürecine adım atmaya karar verdik... Ya böyle yapacaktık, ya da site yalnızca makaleler için kullanılan bir indeks görünüme sâhip olacak, başka bir işlev için kullanılamayacaktı.

Çok zordu... Hem de gerçekten çok zordu... Size karşı dürüst olacağım: Bu işi kesinlikle bir profesyonel yapmalıydı ve "Tekrar yap," dense yapamam... Nasıl yaptığımı bile tam olarak hatırlamıyorum. Yani bir 10 yıl sonra sâhici bir uzman bulmamız gerekecek; zîrâ benden bu kadar... :D

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Mimarı Gururlandırmak Uğruna: Yeni Nekro Kelebek
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2021, 01:38:06 »
Sen muhteşem bir detaysın diyorum o zaman Bilal usta. :D

YasinG

• Eski Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2021, 11:53:32 »
Oo efsane yine yeniden dönmüş.O zaman yeniden dirilen RE serisiyle bizim kelebekler de uçuşsun.  :W  Ellerine sağlık üstad yine fena olmuş

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2021, 16:36:27 »
Sen muhteşem bir detaysın diyorum o zaman Bilal usta. :D

O detayı sen detaylandırdın Levent Abi :W

Oo efsane yine yeniden dönmüş.O zaman yeniden dirilen RE serisiyle bizim kelebekler de uçuşsun.  :W  Ellerine sağlık üstad yine fena olmuş

Ooo Azizim Yasin, sağ ol var ol. Kelebekler mâlum, uzun ömürlü yaratıklar değil; ancak inşallah dediğin gibi olur :D Sen adamsın :W

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2021, 18:42:38 »
Bilâl Baker çok uğraşarak siteyi bu haline getirdin. Çok çabaladın, ağrılarla savaştın ama en nihayetinde emeklerinin karşılığı bu güzel site oldu. Emeğini en başından en sonuna kadar takdir ediyorum. Karşılaştığın zorluklar seni asla vazgeçirmedi. O yüzden azmine hayranım. Gözlerine, emeğine sağlık. Bu site şu anda ayaktaysa sayende ayakta. :W

Seni bugün de biçmeyeceğim. :3

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2021, 19:54:35 »
Bilâl Baker çok uğraşarak siteyi bu haline getirdin. Çok çabaladın, ağrılarla savaştın ama en nihayetinde emeklerinin karşılığı bu güzel site oldu. Emeğini en başından en sonuna kadar takdir ediyorum. Karşılaştığın zorluklar seni asla vazgeçirmedi. O yüzden azmine hayranım. Gözlerine, emeğine sağlık. Bu site şu anda ayaktaysa sayende ayakta. :W

Abooooovvvvv! Neler diyorsun sen Allah aşkına biçici :O Bu adamı mutlu ettin yorumunla, daha başka ne diyebilirim ki :U Herkes elinden geleni yaptı, gerçek bu Biçici :W 

Orcuncharted

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2021, 00:04:06 »
Olmasaydın, olmazdık Biraru-san :W Bu kadar diyorum :W Başından sonuna kadar gösterdiğin çaba, seni yataklara düşürmesine rağmen vazgeçmeyişin ve nihayete erdirişin... Herkesin yapabileceği bir şey değil. Kesinlikle gurur duymalısın :W

ilsirya

• Forever Emektarı
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Oyun Kanalım
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2021, 00:22:50 »

Abooooovvvvv! Neler diyorsun sen Allah aşkına biçici :O Bu adamı mutlu ettin yorumunla, daha başka ne diyebilirim ki :U Herkes elinden geleni yaptı, gerçek bu Biçici :W 

O zaman ne mutlu bana Bilâl Baker, emeğin çok büyük. Ne desek az emeğin karşısında. Hala da emek veriyorsun site daha nasıl ileriye gider diye. :W Forever kere Forever. :W

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #8 : 17 Şubat 2021, 01:00:54 »
Olmasaydın, olmazdık Biraru-san :W Bu kadar diyorum :W Başından sonuna kadar gösterdiğin çaba, seni yataklara düşürmesine rağmen vazgeçmeyişin ve nihayete erdirişin... Herkesin yapabileceği bir şey değil. Kesinlikle gurur duymalısın :W

Vay be Usta, sağ olasın. Sana bile bu lafları dedirttim ya, artık tamamdır :U Keşke daha fazlasını yapabilsek, ama insan yaşlandıkça gençliğine kıyasla daha fazla tükeniyor. Umarım bir şekilde bu işi sürdürmeye devâm edebiliriz.

O zaman ne mutlu bana Bilâl Baker, emeğin çok büyük. Ne desek az emeğin karşısında. Hala da emek veriyorsun site daha nasıl ileriye gider diye. :W Forever kere Forever. :W

Sana da Forever Biçici :W

msuf

• Eski Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Şubat 2021, 09:58:53 »
Üstad nerede biz orada ! Ellerine sağlık .