Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 1118
  • 14

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir Kelime, iki Hece, Beş Harf; Hayat...
« : 18 Ocak 2008, 14:04:23 »
Tamamen bana ait bir yazıdır. Şimdiden okuyan herkese teşekkür ederim...Görüşleriniz iyi yada kötü hiç farketmez benim için çok değerlidir...

Bir Kelime, iki Hece, Beş Harf; Hayat...
Hayat nedir? Diye bir soru sorulsa verilecek cevap herkese gore değişir. Eminim ki her cevapta çok uzun olur.Ben kısaca ne olduğunu söylüyeyim;  bir kelime, iki hece, beş harften oluşan ve aldığımız verdiğimiz nefesler toplamıdır hayat...   
Gördüğünüz gibi kağıt üzerinde sadece beş harfli bir kelime. Pekiya anlamıda bu kadar kısamı? Anlamını anlamak ve anlatmak için yukarıdaki gibi bir kelime değil, birsürü kelime hatta cümle bir araya gelmelidir. Ben mi? Bende defalarca hayatın anlamını çözmeye çalıştım ama her seferinde kendimi kocaman bir çukurda buldum. O kadar büyük ve karmaşık bir anlamı olmalı ki, derine indikçe kayboluyorsunuz.

Hayatın anlamı nedir? Diye sorarlar her zaman. Sordular diyelim...

Hayatın anlamı nedir? Cevap: Aşk...(Bazen mutlu eder bazen mutsuz)
Evet o kelimelerle tarif edilemez ama bir o kadarda saçma bir olgu olan aşk. Aşkı şu ana kadar kim anlamış ve doğru tarif edebilmiş ki ben edeyim. Onun içinde bende boşuna çırpınıp aşkın anlamını anlatmaya çalışmıyacağım ama iki üç kelime söylemedende geçemiyeceğim.
Kimi zaman aşık olursunuz hayat bomboş gelir. Sadece tek bir olgu için yaşarsınız ama belkide karşılıksızdır. İşte bu aşkın acı olanıdır.
Kimi zaman aşık olursunuz hayat muhteşemdir. Çünkü karşınızda aşkınıza karşılık veren birisi vardır. Bu aşkın tatlı olanıdır. Herkes bu tarafını tatmak ister ama onunda acı tarafı vardır.
Kimi zaman aşık olursunuz ama uzaktasınızdır. Buda aşkın çoğu yönden imkansız ve zor olanıdır. Ama aşk zaten imkansız olduğu için cezbedicidir belkide.

Hayatın anlamını aşk olarak görüyorsanız çok üzülebilirsinizde mutlu olabilirsinizde...

Hayatın anlamı nedir? Cevap:Dostluk...(Çoğu zaman mutluluk getirir.)
Kimisi hayatın anlamını dostluk olarak görür. Bununda aynen aşkta olduğu gibi iyi ve kötü olanı vardır. İyi dostlarınız varsa şanslısınızdır. Hayatın anlamsızlığını o dostlarınız size farkettirmez bile. Her güçsüz hissettinizde başınızı yaslıyacak, her zorda kaldığınızda yardımınıza koşan ve her zaman içinizi samimiyetle dökebileceğiniz dostlarınız varsa bu dostluğun iyi olanıdır. Ama bunun tam tersi, sizi sürekli kötü şeylere yönlendiren kişiler ile dost iseniz hayatın karmaşıklığı içinde yok olur gidersiniz.

Yakın olan herkes dostmudur? Asla değil. Uzakta olupta size kendinizi yakınınızdakilerden çok daha iyi hissettirecek dostlarınızda olabilir. Mesela ben; yakınımda dost diye geçinen çoğu şahıstan daha iyi dostları uzakta bulabildim. Uzakta olsa böyle çok iyi dostlarım olduğu için kendimi şanslıda hissederim çoğu zaman. Sizdede aynı şey vardır belkide... Yakınınızda dost geçinen ama uzaktakinden daha uzak olan kişiler...

Dostluk  çoğu zaman hayatın anlamı olabilir ama tabiki kendinize iyi dostları bulabildiğinizde.  İşte demek istediğimde bu, iyi dostlarınız varsa şanslısınızdır ama tam tersi ise bu kötüdür.
Hayatın anlamını dostluk olarak görüyorsanız dostlarınızı çok iyi seçmelisiniz...

Hayatın anlamı nedir? Para..(Kötü cevap)
[/color]
Bu cevabı verenler  zaten başta anlamı yanlış seçmişlerdir. Para birçok şeyi satan alma gücüne sahip olabilir ama asla bir aşkın yada dostluğun verdiği mutluluğu veremez. Hayatın anlamını bu şekilde seçenlerde gerçek mutluluğu tadamayacaklardır. Onun için ne olursa olsun hayatın anlamını para olarak görmeyin. Edipte mutlu olduğunu zannedenlerde olmuştur ama bu gerçek bir mutluluk değildir. Hayatın anlamı asla maddiyat olamaz...

Karışık anlam yolculuğuna devam edelim.
Aşk, dostluk, para.. Çoğu zaman hayatın en derin manasını oluşturur seçimlere gore. Ama hiçbiride gerçek anlamı değildir. Başlardada dediğim gibi; çok kez gerçek anlamın ne olduğunu bulmaya çalıştım ama bunun imkansız olduğunu anladım. Dostluk bunların içinde en güzel anlamı taşıyan bana gore. Çünkü çok iyi dostlarınız varsa çoğu zaman mutlusunuzdur. Aşktan çoğu zaman umduğunu bulamayan birisi olduğum için onuda hayatın anlamı olarak görmüyorum. Zira iyi dostu bulmak iyi aşkı bulmaya göre daha olanaklıdır. Para mı? Onun hakkında konuşmaya gerek duymuyorum. Maddiyatı bu ikisine özelliklede dostluğa tercih edenler zaten hayatlarının hatasını yapmışlardır...

Verilecek başka yanıt yok mu? Olmazmı...
Hayatın anlamı nedir? Sorusuna sadece bu 3 olgumu cevap olarak verilebilir. Tabikide hayır. Sadece ailesi ile mutlu olup hayatın anlamını bulan vardır sadece müzik dinleyerekte. İşte hayatın gerçek anlamının ne olduğunu bulamamızın sebebide, anlam yükleyebileceğimiz bir çok olgu olması. Ben sadece daha fazla öne çıkanları kendime gore doğru yanlış olanları ön plana çıkardım. Sizde hayatın anlamını çok değişik yerlerde arıyorsunuzdur ve belkide bulmuşsunuzdur.
Nasıl bir hayat istiyorsanız onun kararını bir an once verip kendinizi hazırlayın. Çünkü kararsızlık mutsuzluğun en büyük nedenidir...

Nerden esti bu yazı acaba?Bende bilmiyorum ki...
İlk defa böyle bir yazı yazmak geldi içimden ve yayınlayıp yayınlamadan önce çok düşündüm ama sonunda yayınladım. Yazıda saçmalıklar olmuştur kesin ama bunun için hiç çekinmiyorum. Çünkü önemli olan benim rahat hissetmemdi kendimi ve insanın içinden geçenleri kağıda dökmesi kadar rahatlatıcı birşey yokmuş. Bunu çok iyi anladım. Daha yazacak çok şey var ama daha fazla uzatıpta sıkmakta istemiyorum.

Hayat anlamsızdır belkide ama size mutlu edecek şeyler varsa hayat güzeldir. Sizleri bilemem ama ben kendime ufak şeyler için kendimi üzmeyeceğime dair söz verdim ve çok iyi dostlarım ile mutluyum. Umarım herkes hayatın anlamını kendini mutlu edecek şekilde bulabilir.

Son Sözler...
[/color]
Hayatın anlamını bulmak için çok derinlere inmeyin kaybolursunuz. Sizi mutlu edecek doğru şeylere anlam yüklemeye çalışın.

?Hayat hem kırıcıdır hem kırılgan, biraz gerçektir birazda yalan...? Umarım her zaman mutlu olacak anlamlar çıkartabiliriz...

Önemli Not:

Yazıda birçok imla, yazım hatası olabilir bunlar için özür dilerim. Saçma yönlerde olabilir ama sadece içimden ne geliyorsa onu yazdım ve bu beni yeterince rahatlatıp mutlu etti. Okuyan herkese çok teşekkür ederim. Saygılarımla...

Levent Arıkan (lewo_milla)

BadBoyS

• Eski Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bir Kelime, iki Hece, Beş Harf; Hayat...
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2008, 14:13:33 »
güzel olmuş güzel yorumlamışsın lewent abi.
Eline Sağlık ..

leon scott kenedy

• Site Yöneticisi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2008, 14:16:20 »
Artık nasıl anlatacağımı bilmiyorum.O kadar güzel ki artık ne diyim levent abi eline sağlık.
Bence hayatta en önemli olan şey Dostluk ve birazda olsa aşk'tır.Zaten dostumuz olmasa hayatta ne sevincimizi ,ne de üzüntümüzü paylaşacağımız kişiler olmazdı.Dostluk hayatta en önemli şeylerden birisidir.Aşk desem yani ne diyebilirim ki senin dediğin gibi levent abi "Kimi zaman aşık olursunuz hayat bomboş gelir. Sadece tek bir olgu için yaşarsınız ama belkide karşılıksızdır. İşte bu aşkın acı olanıdır" Kimi zaman aşık olursunuz hayat muhteşemdir. Çünkü karşınızda aşkınıza karşılık veren birisi vardır. Bu aşkın tatlı olanıdır. " Ama hayat yinede bu yönleri ile sevilmelidir kanımca,tekrardan eline sağlık levent abi.

Glück

• Eski Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2008, 15:05:31 »
Cuma ya deneme yazma ödevim vardı :D  ::) ::)

ugurLu

• Eski Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2008, 20:40:07 »
Gerçekten büyük zeka işi bu yazıyı yazmak. zaten şaşırmadım Levent kardeşimde üstün yeteneklerin oldugunu herkes biliyor zaten ;) teşekkürler Levent. O kadar anlamlı ki başlıkların ve başlıkların altındaki yazılar cidden her okuyanın bişiyler kapıcağını düşünüyorum. Ayriyetten bizlerle paylaştığın içinde teşekürler ;)

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2008, 23:15:29 »
Valla Levent abicim ben yeni gördüm çok güzel yazmışsın ellerine sağlık.Gerçekten buna benzer birşeyler yazmadan tamamen değerini ve oraya her harfi yazarken içimizde bulunan duyguyu anlamak mümkün müdür bilemem... İnşallah mümkündür.Yalnız abi helal olsun, gerçekten çok güzel yazmışsın...

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 23:23:52 »
Teşekkür ederim hepinize. Beğenmenize sevindim. İçimden geldiği şekilde yazdım tamamen.:)

sezar

• Baş Tacı Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2008, 02:55:04 »
İçinden geleni söylemek gibisi yoktur insanı rahatlatır üzerindeki yükü kaldırır bir nevi ...
Levent kardeşim ne güzel düşünmüşsün bizimle bunları paylaştığın için teşekkür ediyorum sana....

LW

• Site Kurucusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2008, 16:40:09 »
Bende teşekkür ediyorum sezar'cım sana.:) İnsanın içindekiler böyle kağıda dökmesi inanılmaz rahatlatıcı gerçekten..:)

last_escape

• Eski Üye
  • *
  • Default Avatar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2008, 17:00:10 »
gerçekten çok güzel yazmışsın !! eline sağlık !! düşncelerin gerçekten cok güzel , anlamlı ve bi o kadar da değerli .. devamını bekleriz :)
not: Hayat hem kırıcıdır hem kırılgan, biraz gerçektir birazda yalan...?  (bu lafı sevdim :) )