Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 3786
  • 35

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
Ynt: Resident Evil: Operation Raccoon City Belgeleri
« Yanıtla #20 : 30 Ocak 2012, 12:31:52 »
KENDO'NUN SİLAH DÜKKANI LİSTESİ

Matilda

Matilda; artırılmış atış hızı ile birlikte ek destek sağlayan benzersiz bir tabancadır. Fazladan mermi bulundurduğunuzdan emin olun!

Gücü4
İsabeti6
Atış TipiSeri Atış
Etki Alanı10 Metre
Azami Menzili50 Metre

Klasik Bomba Atar

Eski, ama güvenilir. Hedef alması sizin için sorun değilse, o zaman bu bomba atar en yakın arkadaşınız olabilir. Kesinlikle yakınınızdaki bir şey üzerinde kullanmayın.

Gücü10
Atış TipiTek Atış
Etki Alanı50 Metre
Azami Menzili50 Metre

Kısa Hafif Makineli Silah (Mini SMG)

Gücü3
İsabeti6
Atış TipiTam Otomatik
Etki Alanı12 Metre
Azami Menzili1000 Metre
$500

Hassas Tüfek [Dürbün Dahildir] (Precision Rifle)

Gücü8
İsabeti10
Atış TipiYarı Otomatik
Etki Alanı20 Metre
Azami Menzili200 Metre
$2500

Askeri Tüfek (Militia Rifle)

Gücü5
İsabeti5
Atış TipiYarı Otomatik
Etki Alanı20 Metre
Azami Menzili150 Metre
$1250

Çekiç (Hammer)

Gücü5
İsabeti6
Atış TipiTam Otomatik
Etki Alanı30 Metre
Azami Menzili150 Metre
$1750

Yıldırım Şahini (Lightning Hawk)

Gücü6
İsabeti4
Atış TipiTek Atış
Etki Alanı20 Metre
Azami Menzili100 Metre
$2000

Umbrella Güvenlik Servisi (U.S.S.) Tabancası

Gücü4
İsabeti6
Atış TipiYarı Otomatik
Etki Alanı10 Metre
Azami Menzili50 Metre
$1250

Kargaşa Silahı (Riot Gun)

Gücü2
İsabeti4
Atış TipiYarı Otomatik
Etki Alanı12 Metre
Azami Menzili50 Metre
$2500

Yıkıcı (Juggernaut)

Gücü2
İsabeti2
Atış TipiTam Otomatik
Etki Alanı3 Metre
Azami Menzili50 Metre
$3000

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #21 : 30 Ocak 2012, 12:32:35 »
NE-BETA PARAZİTİ'NİN LABORATUVAR TESTLER'İNDEN ALINTI (KOD ADI: NE-Β) / 7. GÜN

Şaşırtıcı sonuçlar elde etmek için yeni parazit üzerinde yapılan deneyler devam ediyor. İlk testlerimiz, parazitin son derece zayıf olduğunu kanıtladı. Yalnızca bir tabanca yahut bir alev silahı hatta ve hatta kesici silahlardan gelecek küçük çapta bir hasar bile paraziti gayet kolayca öldürebiliyor. Buna karşın elbette yürüttüğümüz testlerde, parazitlerin savunmasız oldukları muhakkak belirtilmesi gereken bir husus. Şahsen ben, bıçaksız olarak hareketli bir parazite yaklaşmak istemem.

Ancak bugün, olaylar ürkütücü bir hâl aldı.

Parazitin beklenmedik bir takım savaş yetenekleri var mı yok mu diye görmek üzere mücadele etkinliğini saptamak için test alanına tamamen T-Virüsü bulaşmış insansı bir numune koyduk.

Tahmin edildiği gibi numune, parazite saldırmadı (sonuçta ısırılacak bir yanı yok). Fakat bizi asıl şaşırtan şey; parazitin önceden sergilediği saldırganlık göz önüne alındığında, insansı bir enfekteye saldırmamasıydı.

Parazit, saldırmak yerine garip bir şekilde havayı kontrolden geçiriyor gibiydi. Daha sonra hareket ederek numenin arkasına yanaşarak saldırdı ve olduğu yerde, kıskacının bir hareketiyle numenin başını gövdesinden ayırdı. Numune, yere düşmek yerine yavaş yavaş ordan oraya sallanarak ayakta kalmış bir vaziyetteyken parazit, kesilmiş boyun kökünden ziyafet çekiyormuş gibi görünüyordu.

Yaşanan şey, son dereceke etkileyici olmasına rağmen şu an için bu davranışı açıklayamıyoruz.

Testler devam ediyor.

Dr. Turner

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2012, 12:32:48 »
NE-BETA PARAZİTİ'NİN LABORATUVAR TESTLER'İNDEN ALINTI (KOD ADI: NE-Β) / 13. GÜN

Parazit, artık numuneyi kontrol ediyor!

Başlangıçta  hortum benzeri borumsu bir dizi özümsemeyle parazitin, numunenin cesedinden gelen sıvıların tadını çıkardığına inandık; fakat deneyleri devam ettirdik ve süreci genele yaydığımızda inanılmaz sonuçlarla karşılaştık.

Aslında parazit, doğrudan kendi omurgasıyla hemen hemen enfektenin sinir sistemini ele geçiriyor ve direkt olarak onu kontrol ediyordu. Böylece parazit, etkili bir şekilde onun "beyni" oluyor ya da iş arkadaşımlarımdan birinin dediği gibi parazit, numuneyi aynı iki bacaklı bir araçmışçasına sürüyordu.

Bugün neredeyse tüm gün, bu parazitik birleşimi gözlemledik ve başkaca gelişmeler de varmış gibi görünüyor.

Dr. Turner

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #23 : 30 Ocak 2012, 12:33:18 »
NE-BETA PARAZİTİ'NİN LABORATUVAR TESTLER'İNDEN ALINTI (KOD ADI: NE-Β) / 22. GÜN

Parazit, bizi tekrar şaşırttı.

Silahlı güvenlik elemanlarımızdan biri, parazitin hücresinden (hapishanesinden) doku örnekleri alması için iş arkadaşlarımdan birine refakât etti. Hepimizi şok edecek bir sonraki şey neydi acaba? İnsansı parazit, onlara doğru agresif bir manevra yapmadan, daha doğrusu koşmadan önce onların hücreye birkaç adım atmasına bekleyip öyle ortaya çıktı. Güvenlik görevlisinin öncelikli olarak tepki verme üstünlüğü olmasına rağmen parazite bağlı numune, onu havaya kalıdrdı ve parmaklıklara doğru fırlattı.

İş arkadaşımın vücudunun üst tarafı, talihsiz bir şekilde alttan olmak üzerek parazitin kıskacıyla ikiye yarıldı.

İnanılmaz. Bu durum bizlere, "parazit zombi"nin, başka bir ev sahibi zombiden ya da kendi parazit türünden daha güçlü ve daha seri olduğu kanıtlanmış oldu.

Yarın bu denli etkileyici bir şekilde numuneyi nasıl hareket ettirebildiğini anlmak için paraziti, zombiden çıkarmaya çalışacağız.

Dr. Turner

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2012, 12:33:24 »
NE-BETA PARAZİTİ'NİN LABORATUVAR TESTLER'İNDEN ALINTI (KOD ADI: NE-Β) / 28. GÜN

NE-Beta Paraziti daha da tahmin edilemez bir hâl aldı, her seviyede daha etkileyici oluyor. Bugün parazit, her zamankinden zor yaptığı numune "sürüşü"nden daha fazlasını yapabildiğini gösterdi. Zombiden paraziti çıkarma işlemini, bir eylem planı doğrultusunda yapmaya karar verdik. Hiçbir hareket yöntemi bulamayıp, parazitin ev sahibini terk etmesini sağlamak için zombinin bacaklarını yok etmenin en uygun hareket olduğuna inanmaktaydık.

Her nasılsa çok geçmeden, numunenin artık hasara karşı neredeyse tamamen vurdumduymaz olduğu anlaşıldı! Hafif ateşli silahlar, makineli tüfekler, alev silahları, hatta ve hatta parça tesirli bir bomba bile ev sahibi üzerinde asgari etkiye sahip. Bunun yanı sıra parazit, saldırganlara karşı kıskaçlarını kullanma yöntemleri geliştirmeye devam etti.

Bugünkü faaliyetler esnasında iki güvenlik görevlisi ve bir araştırma yardımcısı daha kaybettik; fakat "parazit zombi"nin sakladığı başka bir saldırı şeklini ortaya çıkartmış olduklar kurban edilmeye değdiler.

Bu üçü, hücreye girdiklerinde parazit bunların üstüne, hareket etmelerini anında yavaşlatarak soludukları hava yüzünden öksürmelerine neden olan garip, saframsı keskin bir madde püskürtmeye başladı. Bu tehdit algısıyla, aciz bıraktığı talihsiz üçlü yalnızca birkaç saniye içinde ölü olarak yere yığılıverdi.

Bahsi geçen püskürtme saldırısı, her halükârda başka bir özellik anlamına geliyordu. Üç kobay da safrayla kaplıyken, yakındaki bekleme alanlarında tuttuğumuz tüm deneklerimizin aşırı derecede tedirgin olduklarını ve bir an önce onları etkisiz kılmak için safrayla kaplı üçlüyü en yakın duvara fırlattıklarını fark ettik. Meslektaşlarımın bazısı deneklerin bu tavrının, genellikle istemsiz bir güdüyle kendiliğinden ortaya çıktığına dikkat çekti.

Bu madde, anlaşılan o ki diğer B.O.S.'lar üzerinde bir tür uyarıcı etkisi oluşturmakta; ancak tabii ki daha fazla çalışma gerektirmekte.

Dr. Turner

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2012, 12:33:33 »
NE-BETA PARAZİTİ'NİN LABORATUVAR TESTLER'İNDEN ALINTI (KOD ADI: NE-Β) / 36. GÜN

Doktor ne yazık ki bu sabah öldürüldüğünden, bugünden itibaren bu kayıt işlemini ben devralıyorum.

Parazit ve numune, nihayet bugün öldürüldü. Yöntemi basitti: taze bir vücut (bahtsız Doktor) üzerinden beslendiği sırada, arkası dönükken parazite saldırdık. Yoğun ateş onu öldürdü. Bu noktadan sonra bitkin numunenin vücudu da yok edildi.

Açıkçası bu, yalnızca çalışmalarımızın başlangıcıydı.

Profesör Dalwin

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #26 : 30 Ocak 2012, 12:33:40 »
ELE GEÇİRİLMİŞ UMBRELLA TESİSİ KAYDI

Araştırmacı A: Birkin son zamanlarda tuhaf davranıyor, delirmiş gibi.

Araştırmacı B: Çalışması yüzünden mi?

Araştırmacı A: Hayır. Her zamanki çalışma konusuna yoğunlaşmış. Demek istediğim... Bilmiyorum, onla konuşurken dalgın görünüyor.

Araştırmacı B: Aslında geçen gün onu, telefonda konuşurken gördüm. Gergin davranıyordu. Sadece "evet" veya" hayır" diye cevap veriyordu.

Araştırmacı A: G Projesi'nde bir buluş bulmaya yakın gibi anlaşılan. Belki de onu etkileyen bu baskıdır. Bildiğin gibi, şirket ona büyük umutlar bağlıyor.

Araştırmacı B: Anladım... Hımmm... Ondan hiç hoşlanmadam da, bir dahi olduğunu kimse inkar edemez.

Araştırmacı A: Aynen, büyük işler başardığı söylenen G Projesi ve NE-Beta Paraziti üzerindeki çalışmasından sonra orası kesin. Parazit verisini göreceksin...

Araştırmacı B: Onun yakınına gitmek için bile iznim yok. Sanırım adamın nadir davranışının nedeni de bu. Bir şeyler bulmaya yakın ve belki de hiç kimsenin bulmadığını kendi erdemiyle bulmak istiyor.

Araştırmacı A: Evet belki. Ama bunu kontrol altına almalı. Orada bir şeyler dönüyor ya, ben bile kesin bir şey söyleyemiyorum.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #27 : 30 Ocak 2012, 12:37:05 »
SEKRETERİN ŞİKAYETİ

Raccoon Polis Merkezi
Ennerdale Sokağı
Raccoon Şehri

Personel Bölümü Yöneticisinin Dikkatine

Şef Brian Irons ve bana karşı son davranışı hakkında resmi bir şikayette bulunmak istiyorum.

Kısa bir süre öncesine kadar çok iyi bir profesyonel ilişkiye sahip olduğumuz Şef Irons'ın kişisel sekreteri olarak uzun yıllar boyunca çalıştım. Ancak son altı ay içinde ya da daha fazladır, dramatik bir şekilde davranışlarının gerçekten çok değiştiğini söyleyebilirim.

İlk olayın, 6 Eylül'de yaşandığının göz önünde bulundurulmasını istiyorum. Vukuat; binanın ikinci katındaki heykellerden birini, tamamen dürüstçe söylüyorum, kaydırmam yüzünden oldu. Yalnızca heykeli, odanın ortasından yakın bir köşeye taşıyıvermiştim.

Her nedense Şef Irons, bunu çok kötü karşıladı; bana bağırarak bir daha bu binadaki "HİÇBİR" heykeli yerinden oynatmamamı ve evrak yazıp evrak vermem için bana ödeme yapıldığından ötürü öylece, yerimden kıpırdamadan çalışmam gerektiğini söyledi. Bana bağırdığı sırada bir dizi küfür de kullandı. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere şok oldum.

Şef Irons daha sonra, başka bir şeye kafası takıldığı için istemeden öyle patladığını söyleyerek benden özür diledi; ancak tüm heykellerini ve sanat eserlerini olduğu gibi bırakmam gerektiğini kesin bir dille tekrar yineledi, zira hepsini tam olarak bulundukları konumda bu hâlleriyle seviyormuş.

Açıkçası bu değişim, ben de yoğun bir istismar ve kızgınlık duygusu bıraktı. Bunun sonucu olarak da Şef Irons'ı gözlemlemeye başladım. Onun dediği şeyler hakkında düşünerek bu kadar çok güzel sanat eserine nasıl sahip olabildiğini düşündüm. Nasıl olur da onun maaşı, bunları karşılayabiliyordu ki?

Ama 8 Haziran'da gerçekleşen dünkü mesele, bardağı taşıran son damla oldu ve şikayetimin ana nedeni de budur: Onun yokluğunda sık sık yaptığım gibi Şef Irons'ın bürosunu temizlerken, birden ortaya çıkıp üstüme doğru yürüdü. İçine ne kaçmıştı bilmiyorum; fakat bana sayıp sövmeye ve tehditkar hakaretler savurmaya, onun kişisel eşyalarından uzak durmam gerektiğini, dahası "her şeye burnunu sokan bir şırfıntı" olduğumu haykırmaya başladı.

Lafta bu adam polis şefi, öyle mi? Göz yaşlarına boğulup, orayı terk ettiğimi itiraf etmeliyim. Bu şekilde muamele görmeyi hak etmemiştim, yalnızca işimi yapıyordum. Paranoyakça arkasını döner dönmez millettin eşyalarını karıştırdığını düşünüyorsa ben ne yapayım, suçlu ben miyim? Nedense Irons'ın bu tavrı, gizlediği bir şeyler varmış gibi hissettiriyor ve durumun soruşturulması gerektiği izlenimini uyandırıyor.

Yakın zamanda işe dönmekle ilgili ciddi şüphelerim var; yine de ilgiyle cevabınızı bekliyor olacağım.

Carole Sindemann
Şef Irons'ın Sekreteri

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #28 : 30 Ocak 2012, 12:37:17 »
IRONS RAPORU

Bu rapor -GİZLİ- olarak sınıflandırılmıştır

Hazırlayan ██████

Geçen yılki işletme toplantımızda birçok üye, Raccoon Şehri'ndeki Polis Şefi Brian Irons hakkındaki kaygılarını dile getirdi. Şef Irons, birkaç yıl boyunca bir arabulucu olarak görev yapmış ve işimizi nispeten daha kolay yürütmek adına bize yardım etmiş birisi, kısaca Umbrella'nın sahip olduğu bir "arkadaş".

Kirli bir polis olan Irons'ın davranışları; iş arkadaşlarınıb, Raccoon Şehri otoritelerinin ve Raccoon Şehri sakinlerinin şüphelerini uyandırarak giderek daha düzensiz ve gösterişli bir hâl almıştır.

Bizim endişemiz; Şef'in davranışlarının, yetkilileri soruşturmaya teşvik etmesiydi. Kendi departmanı içerisinden gelen kayda değer bir takım incelemelere bağlı olarak, bu durumun zaten son zamanlarda görev dahilinde sergilediği olağan davranış biçimi olduğu anlaşıldı. Şefin sekreteri geçenlerde, kendisine yapılan taciz edici davranış ve Raccoon Polis Merkezi'nin tamamında pahalı sanat eserleri stoklamasıyla ilgili Irons aleyhinde resmi bir şikayette bulundu.

Bu durum, o an itibariyle yetkilelerin memnuniyetini sağlamak adına çözüldü; ancak bizim önerimiz, Raccoon çevresindeki ve buradaki çalışmamız için bir yükümlülük hâline gelmeden önce tedbiren Irons'ı faaliyetlerimizden uzaklaştırma yönündedir. Bunlardan daha da önemlisiyse, onun tüm bu sinir patlamalarının kaynağının, Umbrella Şirketi'yle arasındaki bağlantı sonucunda gerçekleşmiş olmasıydı.

Her halükârda dikkatli olmalıyız. Irons, son 5 yıldır bizim görevlendirmemiz altındaydı ve bu süre zarfındaki işbirliği sayesinde, bir takım çok hassas girişimlerimiz gizlenmiş oldu. Bu alandaki yürüttüğümüz çoğu ihtilaflı projelerimizden herhangi birini ifşa etme riskini göze alamayacağımızdan dolayı Irons'la bağları bir çırpıda kesemeyiz.

Elbette, onun Polis Şefi olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu da Irons'ın, yerel halk ile yetkilelerin saygı ve desteğine sahip olduğu anlamına geliyor

Daha önce her iki suçlamadan da masum bulunduğu vukuatlı geçmişini, her ne kadar Irons suçunu itiraf etmiş olsa da, tekrar gün yüzüne çıkarmak onun itibarını yok etmek için çok riskli bir hamle olur. Zira suçu bizim taramızdan örtbas edilmişken kendi rolümüzü de açığa çıkarmadan o ahlaksız adamın yaptıklarını açıklamamız mümkün değil.

Ancak bir şey kesin ki; öylece oturup Irons'ın işbirliğine devam etmesini ummayacağız. Hatta ve hatta son raddedeki şüphe çeken bu psikopat davranışına devem etmesini umut etmeliyiz. Hem resmi görevi hem de Umbrella aracılığıyla şu anda sahip olduğu bu gücün, hiç kuşkusuz kendisine dokunulmazlık kattığına inandığı için bu şekilde pervasız davranabiliyor. Onun kime ne diyeceğini hangimiz bilebilir ki?

Bundan dolayı harekete geçmeliyiz ve bu da en uç eylemi uygulamayı gerektiriyor. Tavsiyem; bu durumu dikkatlice izleyip, bir fırsat çıktığı takdirde bunu değerlendirip işleri yoluna koymamız yönündedir.

Elbette, yarım kalmış işlerin dönüp dolaşım Umbrella'ya geri gelmeyeceği temiz bir ayrılık gerçekleştirmenin faydamıza olacağı kanaatindeyim.

DWG22

• Site Denetmeni
  • *
    • Profili Görüntüle
    • YouTube
« Yanıtla #29 : 30 Ocak 2012, 12:37:39 »
RESMİ YANIT

Raccoon Polis Merkezi
Ennerdale Sokağı
Raccoon Şehri

Personel Bölümü Yöneticisinin Dikkatine

Azizim Tony,

Büyük bir üzüntüyle, 8 Haziran Pazartesi, yani iki gün önceki olayları anımsadığımı belirtmeliyim ve sadece sekreterim Carole'dan değil, aynı zamanda o gün görev başındaki diğer memurlardan ve görevlerimi yerine getirmek için bana emanet edilen devlet yetkililerinden özür dilemem gerektiğinin farkındayım.

Davranışım için; Raccoon Şehri sakinlerini olabildiğince korunaklı tutabilmek uğruna geç saatlere kadar başımı kaşımadan çalıştığımı söylemekten başka hiçbir bahanem yok. Çok sıkı çalıştığıma inanıyorum ve kendim için yeterli vakit de ayıramıyorum, söz konusu günde kısa süreli öfkem de bundan kaynaklanıyordu.

Sanat koleksiyonumun ve onlara nasıl eriştiğimin sorusuna gelecek olursak, işte ellerimi havaya kaldırıp bunu itiraf ederim: Onların hepsi taklit! Eh, açıkça bu kalitedeki orijinallere güç yetiremeceğimden ben de, gerçeklerinin yüksek kalitedeki kopyalarına yatırım yapmış oldum. Elbette işin ehli bir göz için bu gayet fark edilebilir olacaktır; ama benim birazcık cahil ve zevksiz meslektaşlarım, bunu göremediler.

Bu kopyaları toplamaktaki tek amacımsa; polis merkezinin görnümünü, bir parça geçmişteki hâline benzetmekti.

Yaşanan bu olayı, bir ders olarak göreceğimden ve bir daha da bunun gibi bir şeyin tekrarlanmamasını sağlayacağımdan şüpheniz olmasın.

Saygılarımla,
Şef Brian Irons