Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 333
  • 0

HammerHead

  • Site Yöneticisi
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 530
    • Profili Görüntüle
Alone in the Dark 1 Altyazılı Video Projesi
« : 24 Aralık 2020, 17:57:55 »


Proje Sorumlusu: HammerHead
Projede Yer Alanlar: DWG22, HammerHead, ilsirya, Orcuncharted
Proje Kaynağı: HammerHead'ın Oynanışı

Hayatta kalma korkusunun kökeni ve Resident Evil serisinin esin kaynağı sayılan Alone in the Dark ilk olarak 1992 yılında piyasaya sürüldü. Genel olarak baktığımızda mizahi bir yönü de olan bu hayatta kalma korkusunun ilk denemesi, tarihteki tüm denemeler gibi kısmen başarılı, kısmen de başarısız. Ama bir kere tarihe geçmeyi başarmış işte. Biz de bu yüzden Nekro Kelebek'in ortaya çıkış sebebine binaen Alone in the Dark'e iyi anlamda bi' girişelim dedim :D

Türkçeleştireceğimiz Alone in the Dark 1, oyun içi bölüm sisteminden yoksun. Bu yüzden bölümlerin uzunluğu ve kırpılacağı yerlere ekip olarak biz karar vereceğiz. Bu bakımdan bölüm süreleri 30-40 arasında değişim gösterebilir. Oyundaki tüm diyaloglar ve oyun içi belgeler Türkçeleştirilecek. Belge çevirileri videolara özellikle, oyunun orijinal arka plan tarzı ve yazı tipine uygun olarak eklenecektir. Proje bitiminde oyun içi belgeler, yazılı metin olarak siteye geçirilecektir.

Oyun bize iki adet ana karakter seçimi sunsa da, genel olarak kabul edilen ana karakter Edward Carnby'dır. Bu karakter hayli tutulduğundan, Alone in the Dark serisi boyunca kendini ayrıca tekrarlamaktadır. Kendisi özel bir dedektiftir ve bir gün kapısı çok sıradan gibi gözüken bir iş için çalınır. Yalnızca kontrol amaçlı bir malikaneye gitmesi gerekmektedir. Ancak işler bundan sonra çetrefilleşecektir.