Forever Ziyaretçi Nihai Biyo-Organik Silah Evriliş Diriliş Çöküş Kuruluş Başlangıç
Bizler İnkâr Edilemeyiz! -Forever Ekibi
  • 695
  • 0

Orcuncharted

  • Forever Emektarı
  • *
  • Çevrimdışı
  • İleti: 1985
    • Profili Görüntüle
Konami ile Bloober Team Ortaklığa Gittiler
« : 30 Haziran 2021, 15:21:44 »

Bildiğiniz gibi geçmişte size Silent Hill serisi ile ilgili ilgi çekici gelişmeleri aktarmıştık. Bunlardan sonuncusu beklediğimiz şekilde sonuçlanmamış iken diğerlerinin akıbeti ise henüz belli değil. Gelecekte yeni bir Silent Hill oyunu görüp görmeyeceğimiz henüz net bir şekilde belli değil, ama yakın bir zaman önce yeni bir heyecan verici gelişme yaşandı ve Konami ile Bloober Team bir ortaklığa gittiler.

Söz konusu Layers of Fear, The Observer, Layers of Fear 2, Blair Witch ve The Medium ile oyun sektöründe kendisine sağlam bir yer edinmiş olan Polonya menşeli stüdyo olunca, ister istemez akıllara Silent Hill serisi geliyor. Ne var ki şu an için bu ihtimali güçlendiren bir detay paylaşılmış değil.

Japonya menşeli yayıncı tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, Bloober Team stüdyosu ve diğer ünlü geliştiriciler ile mevcut yeni fikri mülkiyetler (IP) için anlaşmaya varılmış. Bu da bir nevi daha önceden çıkmış olan söylemleri doğruluyor diyebiliriz. Aesthetic Games ve Rely on Horror tarafından ortaya atılan söylemlere göre, Konami yeni Silent Hill oyunu için dış bir stüdyo ile anlaşmaya varmıştı. Esasen ilk olarak SuperMassive Games'e gitmiş ama ne yazık ki ortak bir nokta bulunamamıştı.

Bu yılın başlarında da Bloober Team stüdyonun Üst Yöneticisi Piotr Babieno, Games Industry tarafından yapılan röportaj sırasında bir yılı aşkın bir süre zarfında bir başka korku oyunu projesi üzerinde çalıştıklarını söylemişti. Dahası ise çok ünlü bir yayıncı ile çalıştıklarını ve ne olduğu öğrenildiğinde büyük heyecan yaratacağını da sözlerine eklemişti.

Konami anlaşmanın ayrıntıları netleştiğinde, ortaklıktan doğacak içerikler ile ilgili detayların paylaşılacağını söylüyor.